اتصالات, اخبار, لوله

مقایسه لوله کاروگیت اسپیرال مسلح با سایر لوله ها

لوله کاروگیت

لوله اسپیرال کاروگیت

تکنولوژی جدید لوله ها در جهت دفع میزان بیشتر فاضلابها و پسابهای حاصل از بارش باران کمک بسیار زیادی می کنند. در کل در زندگی امروزی به علت بارش باران های شدید، زلزله های زیاد و همچنین خطوط فاضلاب پوسیده، سبب شده است که تکنولوژی به سمت و سوی بهتری در این زمینه گام بردارد.

ویژگی های ظاهری لوله اسپیرال کاروگیت مسلح

  • این لوله ها به صورت لوله پلی اتیلن HDPE با پروفیل مستحکم کننده استیل در درون لوله برای کاربردهای فاضلاب و تاسیسات زهکشی زیر زمینی ساخته شده اند.
  • این لوله ها به سازندگان توانایی ساخت لوله های سایز بالا، همراه با وزن سبک و مقاومت زیادی را می دهند. با توجه به همین امر حمل و نصب و راه اندازی این لوله ها راحت تر می باشد.
  • به علت وجود پلی اتیلن، این لوله ها دارای ویژگی هایی نظیر مقاوم در مقابل خوردگی، وزن کم، سایش ناچیز، پایدار در مقابل مواد شیمیایی، انعطاف پذیری و همچنین نصب راحت می باشند.
  • همچنین به دلیل توان ارتجاعی استیل که در حدود دویست برابر پلی اتیلن است و ترکیب استیل و پلی اتیلن با هم، این لوله ها برای مصارف مورد استفاده بسیار مناسب هستند.

لوله اسپیرال کاروگیت مسلح

شکل ظاهری لوله کاروگیت اسپیرال مسلح

این لوله ها دارای یک پوشش پلی اتیلن اسپیرال مانند (مارپیچ)  و یک پوشش پروفیل استیل امگا مانند (به صورت V) ساخته می شوند. در نتیجه این لوله ها به صورت کلی دارای یک لایه درونی از جنس پلی اتیلن، یک جداره خارجی حاوی پیکره کاروگیتی از جنس پلی اتیلن و  قسمت هسته لوله نیز شامل نوار فولادی گالوانیزه پوشش داده شده به وسیله چسب پایه پلی اتیلن است. این هسته اتصال دهنده جداره داخلی و جداره خارجی لوله را مقدور می کند. همین امر نیز سبب توجه ویژه و مزایای بیشتر این لوله ها نسبت به لوله های دیگر مانند بتنی، فایبرگلاس و چدن شده است.

در این لوله ها به دلیل وجود استیل مقاومت تا حد ۲۰ کیلو نیوتن بر متر مربع بیشتر شده است که در انواع دیگر لوله ها این حد از مقاومت بی سابقه بوده است. به همین دلیل نیز این لوله ها در مقابل سنگینی دچار تغییر شکل نمی شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید