اخبار, تکنولوژی هوشمند, رباتیک, طراحی های برتر

واکی تاکی مدرن(بخش اول)

گجت

نگرانی های والدین

همواره این تصمیم گیری یرای خانواده ها دشوارتر می شود: آیا بایستی برای فرزندانمان گوشی هوشمند تهیه نماییم؟ از یک طرف، با دنیای جالب گوشی هوشمند همواره این بیم وجود دارد که کودکانمان به آسانی  دنیای مجازی معتاد شوند یا با بی‌اعتنایی به جهان پیرامون خود، هوش و فکرشان در فضایی محبوس شود که ما از آن بی اطلاع هستیم، یا این فضا را می‌شناسیم و هیچ تمایلی نداریم فرزندانمان با آن مانوس شوند و با فکر این‌ که در پیچ‌ و خم آن گشت و گذار می‌کنند، هراسان خواهیم شد.

ولی موضوع هایی است که پدر و مادرها از آن بدشان می آید. والدین علاقه دارند از فرزندان خود مطلع باشند و اطلاع داشته باشند کلاس اوقات فراغت فرزندانشان چه زمانی تمام می شود یا چنانچه کلاس فوق‌ برنامه‌ای اضافه‌ شده، آیا کودکانمان در آن سرگرم هستند. اگر کودک آنها زمانی جهت برگشتن به خانه دستخوش معضلی شود، در کادم مکان و چگونه قادرند کودک خود را پیدا کنند؟ فراتر از آن، چنانچه در طول پیکنیک از طرف مدرسه کودکشان برای ۲هفته خارج از خانه است، چطور قادرند یک مکالمه کوتاه با او داشته باشند تا از حال او  بی اطلاع نمانند.

میان این دو شرایط تهیه موبایل هوشمند همراه و متقاعد شدن در مقابل پافشاری کودکان، تا امروزگزینه های اندکی جهت انتخاب بود. یک راه کار تقریباً شکست‌ خورده تهیه یک موبایل قدیمی بود که حاصل آن زمان باز کردن جعبه گوشی موبایل به وسیله ی فرزندان، مصیبت است. آمار ناپدید شدن یا خورد این شدن موبایل ها هم رشد بسیاری داشت، ولی اخباری به گوش می‌رسد که نویدبخش توجه ویژه تولیدکنندگان گجت‌ به این مسئله است. به نظر می آید آن‌ ها فهمیده اند که این مسئله چه قدر مهم است و متوجه فرصت‌های عالی این بازار روبه‌رشد شده‌اند، آیا این موضوع گزینه‌ های بیشتری جهت تمام شدن بحث و جدال جلوی پای والدین و فرزندان می‌گذارد؟

گجت

Relay وارد بازار شد

 این گجت نوین از گروه ضدهوشمند گجت مناسب کودکان است که همه ی کارهای موبایل را ساپورت نمی کند. دستکم تا وقتی که فرزندان شما متوجه معنای لغت Anti شوند، وقت دارید با آسایش به زندگی خود مشغول باشید. اسم این وسیله جذاب Relay است.

Relay که به اندازه کف دست است، مانند واکی تاکی تنها با یک کلید اصلی کار می‌کند. این وسیله از راه شبکه وای فای  (WIFI ، ۴G و LTE) وظیفه های خود را اعمال می کند، لذا هر جا که از موبایل هوشمند بهره می برید این گجت هم کارایی دارد. Relay نه LCD دارد، نه نمایش‌دهنده پیام کوتاه، زیرا که هیچ دکمه‌ای جهت شماره گیری روی آن وجود ندارد و از آن جا که جهت فرزندان ۶ تا ۱۱سال تولید شده است، قادر است خیلی مورد توجه قرار بگیرد. فقط نیاز است پیش از کادو دادن این گجت، با فرزندان بنشینید و بخشی از سریال Stranger Things که مایکل را با واکی تاکی بزرگش نشان می‌دهد، ببینید.

نوستالژی

به غیر از این که شکل و کارکد آسان این واکی تاکی جدید برای فرزندان بسیار جالب است، برخی از والدین هم احساس نوستالژیک به همراه دارد که نمی شود پنهان کرد. بسیاری از ما در بچگی نمونه ساده‌ی این گجت را درست کرده ایم. در تولید یک گجت و پیروزی یک استارت‌ آپ، ارزش دادن به این نکته ها قادر است خیلی تاثیرگذار باشد. همین احساس نوستالژی تفکر خوبی جهت این استارت‌ آپ است تا با قصه ی من واکی تاکی بچگی ام را درست کرده ام،در بازار جذابیت افزونتری داشته باشد. لذا چنانچه دیدید کودکی با پدر خود در دو طرف منزل سرگرم استفاده از این گجت جدید هستند، اصلا حیرت نکنید. یکی از دوستان که فرزندش را با این Wakie Taki به منزل مادرش فرستاده بود تا شب را در آنجا بماند، متوجه شد به غیر از بچه که شاد و خوشرو است و ولو در رخت خواب از این وسیله جدا نمی‌شود، توجه مادربزرگ هم به این گجت جلب شده است. ولو با وجود اندکی مکث در فرستادن صدای این وسیله، مادربزرگ هم بهره گیری از آن را سودمند می‌دانست. او این Wakie Taki را هدیه خوبی جهت روز پدر می‌دانست تا به این وسیله موفق شود نکته های ضروری را در زمان خرید از سوپرمارکت به پدربزرگ خاطرنشان کند. این مساله خیلی برای تولیدکنندگان این دستاورد مطلوب است که در جامعه هدف این وسیله ی جذاب قادر است وسیع‌ تر از فکر آنها باشد. به  آسانی می شود قبول کرد که در امر پروژه‌های تیمی و کارخانه‌های بزرگ هم‌ جایی برای این گجت وجود دارد.

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوم مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید