اخبار, دکوراسیون

روشنایی مدرن یا کلاسیک؟

دکوراسیون

انواع لوستر

نورپردازی همیشه از عناصر بسیار مهم در دکوراسیون داخلی محسوب می شده است زیرا علاوه بر مباحث زیبایی شناسی، از لحاظ کاربردی نیز تاثیر بسزایی در فضا خواهد گذاشت. لوسترها و چراغ های گوناگون با شدت نورهای متفاوتی که دارند فضا را به یک اندازه روشن نمی کنند در نتیجه بر میزان مصرف انرژی تاثیر مستقیم می گذارند.

دکوراسیون

لوستر کلاسیک

در دکوراسیون کلاسیک تمامی عناصر اصلی مثل مبلمان، رنگ ها، کف پوش و فرش، لوستر و … بایستی با هم هماهنگ بوده تا نمایانگر آن سبک باشند. لذا بهتر است قبل از انتخاب در مورد هارمونی دکوراسیون خود اطمینان کافی داشته باشید.

برازیده بودن و ارتفاع لوستر کلاسیک

برای انتخاب لوستر بایستی به متراژ خانه و فضای آن توجه کنید. اگر خانه شما کوچک است اصلا سراغ لوسترهای بزرگ و اشرافی نروید حتی اگر سبک دکوراسیون منزلتان کلاسیک باشد. انتخاب لوستر برای نورپردازی خانه الزاما به معنای خرید لوسترهای بزرگ و سنگین نیست بلکه شما بایستی متناسب با متراژ و فضای منزلتان، منبع نور را انتخاب کنید. اگر سقف فضای شما بلند است به راحتی می توانید از لوسترهای بزرگ و حتی چند طبقه استفاده نمایید اما اگر سقف کوتاه است لوسترهای کلاسیک کوچک تر را انتخاب کنید.

لوستر کلاسیک متناسب سقف های گچ بری

اگر سقف اتاق نشیمن‌ یا هر فضایی دیگری که قرار است لوستر کلاسیک داشته باشد، گچبری شده و تزییناتی دارد، بهتر است از لوستر ساده و بدون شلوغی استفاده شود. زیرا لوستر پرکار در کنار تزیینات سقف موجب شلوغی بیش تر اتاق شده و هم چنین از زیبایی و خاص بودن لوستر به شدت کمی کند.

لوستر مدرن

هدف از انتخاب لوستر مدرن

در مورد انتخاب لوسترهای مدرن، به علت وجود تنوع زیاد در طرح، شکل و اندازه، بهتر است که مشخص کنید که هدفتان از آویختن لوستر چیست؟ صرفا به عنوان یک وسیله دکوری و زیبا به آن نگاه می کنید و یا بیش تر جنبه نورپردازی و کابردی برایتان اهمیت دارد. البته ممکن است هر دوی آن ها مد نظرتان باشد.

زاویه‌های معقول برای لوستر مدرن

اگر فضای مورد نظر شما  زوایای زیادی دارد و یا وسایلی که استفاده کرده اید دارای گوشه های تند هستند، بهتر است از یک لوستر گرد و بدون زاویه برای تلطیف این فضا استفاده کنید زیرا موجب آزار چشم و شلوغی بیش از اندازه فضا خواهد شد که مناسب سبک مدرن نخواهد بود.

لوستر سقفی

این نوع لوسترها که ایده جدید و نوعی در صنعت لوسترسازی محسوب می شوند، نسبت به دو مدل قبلی برای فضاهای تجاری و اداری مناسب تر هستند. همچنین در این فضاها به علت وجود ارتفاع زیاد به راحتی می توان از نوع آویز بلند آن استفاده نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید