اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

معرفی و بررسی لوله پلیکا (PVC)

لوله پی وی سی یا پلیکا

لوله پلیکا

اسم دیگر لوله های pvc در ایران، لوله های پلیکا می باشد. لوله های پی وی سی دارای ترکیبهای گوناگونی دارند که هرکدام با دیگری متفاوت است. در بین انواع لوله ها، لوله های pvc پرمصرف ترین ها در ساختمان سازی هستند. این لوله ها در دو نوع لوله پوش فیت و پلیکای معمولی براساس استانداردهای متفاوتی ساخته و عرضه می شود. لوله های پلیکا (pvc) به دلیل مزایای بسیار زیادی که دارند می توانند در مصارف گوناگون بکار برده شوند.

مزایای لوله پلیکا

  • از میان مزایای لوله های پلیکا می توان به ویژگی نسوز بودن آنها اشاره کرد. ساختار این لوله ها به این صورت است که در شرایطی که شعله وجود دارد احتمال آتش گرفتن لوله وجود دارد اما بلافاصله بعد از اینکه آتش خاموش شود لوله نیز سریعاً سرد می شود و خاموش می شود.
  • یکی دیگر مزایای  لوله های پی وی سی یا همان لوله های پلیکا قیمت مناسب آنها و وزن کم آنها و سایر مزایای آنها است که باعث شده است این لوله ها بیشتر از ۵۰% در موارد ساختمانی بکار برده شوند.
  • همچنین این لوله ها دارای مقاومت بالایی در مقابل مواد شیمیایی هستند و همچنین عمر و دوام بسیار عالی دارند. به همین علت این لوله ها در بیشتر موارد ساختمانی توانایی کاربرد دارند.

لوله پلیکا

کاربردهای لوله پلیکا (pvc) :

لوله های پلیکا(pvc) در اکثر موارد ساختمان سازی بکار برده می شوند. با توجه به موارد کاربردی لوله ها در پروژه ها آنها می توانند جهت کاربردهای زیر به کار برده شوند:

  • سیستمهای فاضلاب خانگی
  • سیستم فاضلاب شهری و صنعتی
  • سیستم های آبرسانی کم فشار و تحت فشار
  • تاسیسات برق به جهت محافظ کابل فیبر نوری و برق به دلیل مزیت عایق بودن پی وی سی
  • سیستم های مخابرات و صنایع وابسته به آن

تولید لوله های پلیکا

لوله های پلیکا(pvc) در اندازه های متفاوت مطابق با درخواست مشتری تولید می شود. البته لازم به ذکر است که مرغوبیت لوله های پلیکا وابسته به مواد مورد استفاده برای تولیه آنها است.  در ترکیب تولیدی لوله پی وی سی(پلیکا) مواد افزودنی مانند نرم کننده، پر کننده، پایدارکننده، رنگدانه(مستربچ) و کمک فرآیند با بستر پلیمر که همان پی وی سی است وجود دارد که مطابق با اصول و میزان بخصوصی ترکیب می شوند. در تولید لوله های پی وی سی (پلیکا) عد توجه به میزان این مواد باعث بروز مشکلاتی نظیر شکنندگی و بی کیفیتی در این لوله ها می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید