اخبار, طراحی های برتر

دوربین میراژ ساخت کمپانی لنوو

دوربین هوشمند

نقد و بررسی دوربین میراژ لنوو

لنوو میراژ دوربین بی نظیری است که به صورت ۱۸۰ درجه فیلمبرداری فرا گسترده می کند و نمای ۳D ارایه می دهد. سادگیش نسبت به اغلب دوربین های ۳۶۰ درجه حال حاضر، به واچر و شوتر جذبه بیشتری می دهد. هرچند که شاید کمی زیادی ساده است! صفحه نمایشی هم در پشت دوربین نیست.

دوربین هوشمند

مزایا:

  • از یک دوربین ۳۶۰ درجه ساده تر است.
  • به انضمام ۱۸۰ ویدیو یوتوب.
  • جمع و جور است و طراحیش جیبی است.

معایب:

  • نمایشگر پشتی ندارد.

دوربین میراژ لنوو از ایده فیلمبرداری ۳۶۰ اجتناب کرده است و به جایش روی فیلمبرداری ۱۸۰ درجه ۳D تمرکز کرده است. ما Daydream VR-supported را در CES 2018 آزمایش کردیم و می توان گفت که “۱۸۰” به معنی این نیست که این دوربین، نصف دوربین های ۳۶۰ خوب باشد. در اصل کار با این برای اغلب از مردم ساده تر است و از یک دوربین ۳۶۰ برایشان بهتر می باشد.

شکل دوربین میراژ مشابه به یک دوربین فشرده سبک پوینت اند شوت می باشد: با دو لنز ۱۳MP در جلو و بدون صفحه نمایش پشتی. این لنز ها اغلب شبیه به چشمان ریز و درشتی است، با قدرت جادویی عکاسی و فیلمبرداری دقیق و گسترده سوپر ۳D.

همچنین برای تماشاچیانتان هم راحت تر است که بفهمند تا شما می خواهید که کجا را نگاه کنند. فیلمبرداری ۳۶۰ درجه و همچنین ویرایش فایل ها و تماشایشان احتمال دارد کمی پیچیده شود (حجم فایل ها زیاد است).

یک دکمه آشنا شاتر روی قسمت بالای راست دوربین قرار دارد و یک سوراخ پیچ ۴/۱ اینچ هم برای سه پایه روی دکمه است. باتری جدا شدنی است که زمان فیلمبرداری و شارژ با USB-C، دو ساعت دوام می آورد. این دوربین به آسانی در جیبتان جا می شود، برای مثال اولین دوربین bulbously 360 درجه سامسونگ اینطور نبود.

حافظه داخلی ۱۶ گیگابایت و همچنین قابلیت اضافه کردن ۱۲۸ گیگابایت فضای اضافی به وسیله ی یک microSD card برای شما ممکن است. ما واقعا عاشق این ساخته هستیم. نه تنها به خاطر حافظه گسترش پذیرش، شما حتی اگر microSD card تان را هم در خانه جا بگذارید(مثلا اگر در کامپیوترتان جا بگذارید) باز هم می توانید عکس و ویدیو های ۳D بگیرید. شما پیغام ” microSD card نیست” را نمی گیرید. واقعا چند بار تا به حال این اتفاق برایتان افتاده است؟!

دوربین میراژ لنوو با یوتوب و عکس های گوگل تماما تلفیق شده است و فرمت ویدیو YouTube VR180 را پشتیباتی می کند. شما بدون تجهیزات خاصی می توانید عکس هایتان را روی تلویزیون ببینید، همچنین به یک هدست VR احتیاج ندارید، انگار که همه چیز حاضر است تا یک تجربه درخور از فیلمبرداری ۳۶۰ درجه داشته باشید. البته که لنُوو هم همین را می خواهد و با هدست جدید daydream standalone میراژ این اتفاق می افتد.

اینجا جایی است که می توانید ببینید که میراژ لنوو چطور پیچیده می شود. بدون نمایاب پشتی، شما نمی توانید فریم عکستان را تنظیم کنید، ولی با کمک تقسیم نما (super-wide aspect ratio)، این موضوع اهمیتی ندارد. و شما همیشه می توانید یک گوشی همراه را با یک وای فای مستقیم با این دوربین ۳D جفت کنید.

ما قبلا هم با گوپرو های بی نمایشگر هم این را داشتیم. دوست داریم فریم شات هایمان را تنظیم کنیم و اجبار استفاده از گوشی هوشمند برای نمای هرچیز، طاقت فرساست . ولی هر چیز دیگری راجع به این دوربین تا جایی که می شود، ساده است.

کلام آخر

لنوو میراژ دوربینی است که در دنیای ۳۶۰ درجه، ۱۸۰ درجه فیلمبرداری می کند، همچنین در دنیایی که پر از دوربین های ۳۶۰ درجه است. هرچند که فرای ساده بودن است. این دوربین سبک است و کوچک و مثل یک دوربین پوینت اند شوت عمل می کند. البته نتیجه، ویدیوی فوق گسترده ۳D است و برای مخاطب، عکاسی و تماشا ساده تر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید