اخبار, تکنولوژی هوشمند, رباتیک

محصولات پزشکی در سال ۲۰۱۸(بخش دوم)

محصولات پزشکی

ده محصول پزشکی آماده ی عرضه در سال ۲۰۱۸

پویش پوست و Neutrogena

دستگاه اسکنر Neutrogena در واقع یک دوربین است که با تراکم پیکسلی بالا تصویری بزرگنمایی شده از پوست تهیه می‌کند. در نتیجه با این دستگاه می‌توان جزئیات پوست را به دقت دید. نوآوری این دستگاه قابلیت اتصال آن به تلفن همراه است. نرم افزار تلفن همراه بر پایه ارزیابی پوست و سنجش رطوبت، امتیازی از صفر تا صد به پوست می‌دهد.

هوش مصنوعی

EyeQ

با کاوش در چشم می‌توان مغز را سنجید. RightEye توسعه دهنده‌ی فناوری‌های ارزیابی با پویش در چشم است. فناوری این شرکت با یک رایانه و به کمک آزمایش‌های دیداری که در قالب بازی‌های رایانه‌ای کوچک طراحی شده‌اند، سطح سلامتی مغز را در تعدادی آزمون خاص بررسی می‌کند. نتایج این آزمایش‌ها در قالب‌های ساده سازی شده و همه فهم در اختیار کاربر قرار می‌گیرد تا در صورت لزوم از آن برای مشورت با پزشک استفاده شود.

هوش مصنوعی

کفش‌های هوشمند

شاید تلفیق فناوری و محصولاتی که به شکل مستمر استفاده شود نتیجه‌ی بهتری در جذب کاربران داشته باشد. شرکت Under Armor با پیروی از این تفکر تولید کننده‌ی کفش‌هایی است که علائم حیاتی را اندازه‌گیری می‌کنند. کفش‌های قادر به جمع‌آوری داده‌هایی هستند که به طور معمول ساعت‌های هوشمند و پوشیدنی‌های مچ اندازه‌گیری می‌کنند. اولویت اول در طراحی این کفش‌ها زیبایی و راحتی است. جمع‌آوری داده‌های سلامت پس از آن امکانی است که به این کفش‌ها افزوده شده است. در نتیجه‌ی این تفکر کاربران کفش‌های ورزشی هوشمند کارا و راحتی را مالک خواهند شد. به عبارتی کاربر برای داشتن یک کفش هوشمند این محصول را انتخاب نمی‌کند بلکه با انتخاب کفشی راحت، از ویژگی هوشمندی آن نیز استفاده می‌کند.

کفش هوشمند

سربند‌های Phillips

این سربندها با اتصال حسگرهایی فعالیت مغزی فرد را پیگیری می‌کنند. داده‌های جمع‌آوری شده با یک برنامه‌ی کاربردی تلفن همراه بررسی می‌شود. در مرحله‌ی خواب عمیق این سربند امواجی تولید می‌کند، که به گفته‌ی شرکت سازنده، در بالا بردن کیفیت خواب موثر هستند. این فناوری برای افراد مسن که از بی‌خوابی رنج می‌برند مفید است. به ادعای شرکت سازنده این وسیله به افزایش انرژی کاربر در طول روز کمک می‌کند، کارآیی شناختی وی را افزایش می‌دهد و حافظه و هوشیاری را بهبود می‌بخشد.

افزودن ویتامین به نوشیدنی روزانه

استارت‌آپ LifeFuel قمقمه‌ای برای وارد کردن ویتامین‌های مورد نیاز شما در آب آشامیدنی ساخته است. کپسول‌های ویتامین از پیش آماده در قسمت زیرین این ظرف وارد می‌شود و با آب داخل ظرف مخلوط می‌شود.
این دستگاه میزان ویتامین مورد نیاز فرد و مصرف روزانه‌ی وی را پیگیری نمی‌کند. همچنین با توجه به اینکه ویتامین‌های محلول در چربی را نمیتوان در آن با آب مخلوط کرد، باید گفت این نوآوری همچنان به توسعه نیازمند است.

 vitamine bottle

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید