اتصالات, اخبار, پمپ

مکانیکال سیل و مزایای آن(بخش اول)

مکانیکال سیل

مکانیکال سیل

یکی از پر مصرف ترین قطعات استهلاکی در صنعت پمپاژ مکانیکال سیل یا فیبر و فنر است. مکانیکال سیل یا سیل مکانیکی ابزاری است که برای جلوگیری از نشتی مایعات از سیستم‌ های آبرسانی استفاده می‌ شود. مکانیکال سیل از دو سطح صاف تشکیل می‌ شود که یکی بر روی کاسه پمپ ثابت است و دیگری در امتداد محور گردش قرار می‌گیرد. مکانیکال سیل ممکن است که برای خیلی از افراد ابزاری غریب به نظر برسد، اما باید گفت یک از مهم‌ترین ابزارهایی که برای در تأسیسات آبرسانی واحدها مورد استفاده قرار بگیرد. به مکانیکال سیل ابزار آب بند مکانیکی هم می‌گویند.

مکانیکال سیل

نکات مهم

مکانیکال سیل ها بسته به نوع سیال، نوع پمپ، درجه حرارت، شرایط کاری، ویسکوزیته سیال و سایر عوامل دارای مدل های متعددی می باشد. جنس مکانیکال سیل انتخابی نیز به عوامل ذکر شده بستگی دارد.

فشار محصول پمپ شونده و نیروی مو ئینگی، لایه نازکی از مایع را برروی سطوح سیل مکانیکی قرار می دهد که منجر به روان کاری سطوح می شود. سیل ها اگر در شرایط خشک کار کنند دچار آسیب دیدگی سطوح آن می شود.

مزیت های بهره بردن از مکانیکال سیل

نشتی آب در ساختمان‌ ها به خصوص آن‌ هایی که عمرشان نزدیک به ۴۰ سال می‌رسد، همیشه یک معضل اساسی برای ساکنین بوده است. راهکارهای زیادی برای جلوگیری از نشتی تا امروز مورد بهره برداری قرار گرفته است که تاکنون هیچکدام نتوانسته روش بازدارنده خوبی داشته باشد. برای همین منظور از این ابزار در چند سال گذشته افزایش چشمگیری به خصوص در مناطقی که تازه به شهر تبدیل شده‌اند، داشته است.

  •  جلوگیری از نشتی آب
  •  جلوگیری از مصرف هزینه آب
  •  جلوگیری از نشتی مواد لازم و حیاتی در کارخانه‌ها به خصوص مواد سمی به داخل مجموعه
  • هزینه نسبتاً مناسب آن برای تهیه

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوم مراجعه کنید.

جهت مشاهده محصولات به صفحه اصلی مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید