اتصالات, اخبار, پمپ

مکانیکال سیل و مزایای آن(بخش دوم)

مکانیکال سیل

نحوه انتخاب صحیح مکانیکال سیل

مکانیکال سیل یا سیل مکانیکی با اینکه یک ابزار خیلی کوچک است، اما اگر یک اشتباه در خرید آن کنید، خسارت جبران ناپذیری را به شما وارد می‌کند. برای انتخاب در هنگام خرید، اول از همه باید به قسمت چرخشی و سپس سطوح ثابت آن دقت کنید. همچنین درجه، سرعت محور دوار ماشین، فشار محیط سیل، اندازه قطر محور و نوع سیال از دیگر عواملی است که باید در خرید آب بند مکانیکی بیشتر از بقیه دقت داشته باشید.

مکانیکال سیل

اقسام مکانیکال سیل

اورینگ ها

یکی از ساده‌ترین آب بندهای مکانیکی است که از آن‌ها برای جلوگیری از نشتی آب در سیلندر و شیرهای هیدرولیکی شلنگ و پمپ استفاده می‌شود. اورینگ ها به عنوان سیل ثابت و متحرک بهره برده می شوند. جنس اورنگ‌ها از نوعی لاستیک‌های مصنوعی است که مقاومت آن‌ها را افزایش می‌دهد.

V و U شکل

یکی از سیل‌ها که کیفیت عملکردی مناسبی دارد و از آن برای جلوگیری از نشتی در سیلندر و شافت ها است. جنس این نوع سیل‌ها به طور معمول از چرم یا لاستیک است.

سیل های فلزی

سیل‌هایی که باید به صورت دقیق نصب شوند تا نشتی آب را به حداقل مقدار ممکن برسانند. جنس این سیل‌ها از فولاد بوده و شکلی همانند رینگ‌های پیستون موتور دارد.

سیل های فلنجی و گردگیر

یکی از مکانیکال سیل‌ هایی که کاربرد معمولی در پمپ آب دارند و برای جلوگیری از نشتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. جنس آن‌ها عموماً از چرم یا لاستیک مصنوعی است.

واشر کمپرسی، کاسه نمد، گلند، پکینگ کمپرسی، آزبستوس از دیگر ابزارهای پکینگ مورد کاربرد در آب بندی هستند که مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در هنگام خرید حتماً به جنس و چگونگی نصب مکانیکال سیل دقت کنید. همانطور که گفتیم، این ابزار با اینکه کوچک است، اما نقش مهمی در کاهش نشتی و سرریز اضافی آب‌ها دارد. همچنین سعی کنید تا سیل­ها را از فروشگاه­های معتبر همراه با ضمانت نامه اصلی خریداری کنید.

جهت مشاهده محصولات به صفحه اصلی مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید