اخبار, صنعت پلیمر, لوله

مزایای زیست محیطی pvc را بدانید(بخش اول)

لوله پی وی سی

با توجه به تحقیقاتی که توسط گروه رساکالا صورت گرفته است انجمن لوله های PVC امریکا برای نخستین بار اعلامیه محیط زیستی محصولات را برای لوله های آب و فاضلاب منتشر کرده است. در ادامه این مطلب در راسا کالا به جزئیات این اعلامیه برای شما عزیزان خواهیم پرداخت.

تحقیقات درباره محاسن زیست محیطی PVC

گروه ترجمه انجمن لوله و اتصالات pvc، انجمن لوله های پی وی سی امریکا برای نخستین بار اعلامیه محیط زیستی محصولات را برای لوله های آب و فاضلاب منتشر کرده است که مورد تایید سازمان جهانی NSF نیز قرار گرفته است.

این اعلامیه در انطباق با دستورالعمل های مدیریت (ISO 14025) طراحی شده است و در راستای آن تاثیرات چند محصول لوله های پی وی سی در طول عمر آن ها مورد بررسی قرار گرفته است. این طرح شامل لوله های پی وی سی تحت فشار جهت انتقال آب آشامیدنی، لوله های اصلاح شده و خطوط لوله اصلی شبکه های فاضلاب می باشند.

با توجه به گفته های  آقای “Amber DZikowicz مدیر تجاری موسسه بین المللی NFS در واحد Sustainability ، در اعلامیه انجمن PA پی وی سی، اثرات محیطی به طور واضح بیان شده است که برای سازندگان و منابع شهرداری در جهت اهداف محیط زیستی آنان بسیار مهم می باشد.

لوله پی وی سی

نتایج بدست آمده از محاسن زیست محیطی PVC

در این اعلامیه تاثیرات مثبت و منفی لوله های پی وی سی بر محیط زیست ارائه شده است. به عنوان مثال استفاده از لوله های تحت فشار آب آشامیدنی در مرحله ای که پمپاژ باید بر نیروی اصطکاک غلبه کند تا آب را در طول لوله به حرکت درآورد، بیشترین تاثیر تخریبی محیط زیستی در طول عمر لوله ها را دارد (به دلیل مصرف انرژی) که البته در اعلامیه فوق اشاره شده که به دلیل سطح صاف لوله های پی وی سی و حداقل بودن نیروی اصطکاک، این لوله ها حداقل مصرف انرژی را نسبت به سایر لوله ها خواهند داشت.

ساخت پی وی سی جهت کاربردهای زیست پزشکی

پلی وینیل کلراید یا به عبارتی پی وی سی بعد از پل اتیلن و پلی پروپیلن به عنوان یک ماده ارزان شناخته شده است. همچنین این ماده سومین پلیمر سنتزی تولید شده از لحاظ میزان آن بسیار فراوان می باشد. نرم کننده ها به شکل فراوانی برای ایجاد انعطاف پذیری در pvc که به طور معمول شکننده است، مورد استفاده قرار می گیرند.
برای خواندن ادامه این مطلب به بخش دوم  آن در رساکالا مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید