اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, شیرآلات, لوله

شیرهای توپی دارای چه مزایایی هستند؟

شیر توپی

شیر توپی پلیمری چیست؟

اغلب شیرهای توپی پلیمری کاربردهایی مانند آبیاری بارانی و قطره ای را دارند. این نوع شیرها در مقابل مواد شیمیایی و مواد قلیایی متفاوت مقاوم می باشند و به همین علت نیز در صنعت کاربرد فراوانی دارند. شیرآلات توپی پلیمری دارای فشار کاری ۱۰اتمسفر می باشند و احتمال رسوب گرفتن  آنها بسیار ناچیز است. از شیرآلات توپی پلیمری جهت متوقف و وصل کردن جریان سیالات بکار برده می شود. این نوع شیرآلات جزء اتصال های فوری هستند به عبارت دیگر نصب آنها بسیار راحت و در زمان ومی انجام می پذیرد. شیرهای توپی پلیمری در مقابل پرتو ماورابنفش دارای مقاومت مناسبی است. شیرآلات توپی پلیمری می توانند به راحتی همراه با لوله های آهنی، لوله های گالوانیزه و لوله های پلی اتیلنی بکار برده شوند و به هیچ عنوان سبب کاهش فشار در خطوط لوله نشوند.

شیرآلات توپی پلیمری، یو پی وی سی بوده و قطعات آببندی آنها نیز tpe هستند.

شیرآلات توپی

کاربرد شیر توپی پلیمری چیست؟

شیرآلات توپی پلیمری کاربردهای فراوانی دارند که از بین آنها می توان به مواردی مانند آبیاری زمین زراعی، باغ ها و فضاهای سبز، سیستم آب و فاضلاب، در محل فیلتراسیون در آبیاری قطره ای و صنایع شیمیایی و دارو اشاره کرد.

مزایای شیرآلات توپی پلیمری چیست؟

شیرآلات توپی ملیمری دارای محاسن متعددی هستند که در ادامه گروه رساکالا آنها زا بیان خواهد کرد. از بین این محاسن می توان به عملکرد آنها به صورت ۱ به چهارم بسته و باز بودن مسیر توپی و پیوستگی  قطعه های آنها و همچنین عملکرد فوری آنها در زمان باز شدن و بسته شدن،سبکی وزن، ساختار فشرده، نصب راحت و سریع، عوض کردن فوری جهت جریان و در آخر به قیمت مناسب آنها در مقایسه با شیرآلات دیگر اشاره کرد. یکی از مزایای شیرآلا ت توپی پلیمری نیز این است که به روانکاری احتیاجی ندارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید