اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

مزایای لوله پلی اتیلن سنگین دوجداره کرتیوپدار

لوله های پلی اتیلن سنگین دوجداره کرتیوپدار

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی بسیاری از کارخانه ها قادر به ساخت لوله های تک جداره صاف در سایز های متفاوت و لوله های چند جداره در قطر های ۳۰۰ تا ۱۲۰۰ میلیمتر هستند.

لوله دوجداره کرتیوپدار

مزایای لوله های پلی اتیلن سنگین دو جداره

  • در قیاس با بتن منهول های پلی اتیلنی دارای چگالی کمتری می باشند که این امر سبب شده است وزن آنها نیز در مقایسه با بتن کمتر شود. با توجه به این مزیت آنها می توان از آنها در باتلاق ها و زمین های شنی که قابلیت زیرسازی مناسب را ندارند می توان بهره برد. در این منهول ها به علت چگالی کمی که دارند احتمال نشت و فرو رفتن در زمین بسیار ناچیز است.
  • لوله های پلی اتیلنی دارای انعطاف پذیری مناسب و همچنین مقاوم در برابر ضربات وارد شده هستند، به همین علت حمل و نقل آنها و همچنین نصب آنها آسان تر انجام می پذیرد.
  • همچنین پلی اتیلن به علت مقاومت خوبی که در برابر مواد شیمیایی دارد باعث شده است لوله های پلی اتیلنی نیز در برابر مواد شیمیایی بتوانند مقاومت خوبی داشته و خطرات فرسایش و پوسیدگی در آنها در مقابل مواد خوردنده و شیمیایی کم باشد.
  • از مزایای دیگر منهول های پلی اتیلنی در مقایسه با منهول های دیگر می توان به احتمال کم آنها در برابر چسبیدن مواد معلق و همچنین گل و لای اشاره کرد. با توجه به این مزیت اگر گل و لای و مواد معلق در سیال ته نشین شوند به وسیله جریان آب شسته می شوند.

نصب و راه اندازی منهول های پلی اتیلنی

این نوع لوله های پلی اتیلنی با توجه به اینکه پیش ساخته هستند با سرعت بالایی نصب و راه اندازی می شوند. این نوع لوله های پلی اتیلن همچنین دارای طول عمر بالایی هستند و تقریباً پنجاه سال عمر مفید دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید