اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

مزایای استفاده از لوله پلی اتیلن در صنعت

کاربرد لوله پلی اتیلن در صنعت

استفاده از لوله پلی اتیلن در صنعت

کلیه لوله های پلی اتیلنی از مواد پلیمری ساخته میشوند که مزایای بسیار منحصر به فرد آنها باعث شده است که در صنعت بسیار پرطرفدار واقع شوند. امروزه اغلب پیمانکارها و مهندسین لوله میخواهند لوله هایی که مقاومت بالاتری دارند و باکیفیت تر هستند را بکار بگیرند. لوله های پلی اتیلن معایب لوله های سنتی را ندارند و در مقابل عوامل جوی و محیط مقاومت بالایی از خود بروز می دهند.

اکثرا در تاسیسات لوله کشی بیشتر ساختمانها و لوله کشی های شهر و روستاها لوله های پلی اتیلنی بکار برده شده است. این لوله ها در سه نوع لوله های پلی اتیلن تکجداره و لوله های پلی اتیلن دوجداره و لوله های اسپیرال هستند. نام دیگر لوله های ۲جداره، لوله های کاروگیت است که کاربرد دیگری دارند. لوله های اسپیرال هم از گونه لوله های گاروگیتی به حساب می آیند.

کاربردهایرایج و خاص لوله های پلی اتیلن

معمولترین کاربرد لوله های پلی اتیلن برای لوله کشی ساختمانها، انتقال آبها و فاضلابها، انتقال گاز، آبیاری تحت فشار کشاورزی،انتقال آب در کشاورزی میباشد. اما این لوله ها کاربرد های ویژه ای نیز دارند که شامل لایه روبی رودخانه و دریاچه ها، منتقل کردن آب دریا، منتقل کردن فاضلابهای کارخانجات، منتقل کردن نفت و گازها در سکوی نفتی و پالایشگاه ها، تاسیسات آتش نشانی و کاربرد معدن هستند.

استفاده از لوله پلی اتیلن در صنعت

مزایای کاربرد لوله پلی اتیلن در صنعت

  • این لوله ها در کشاورزی سبب کمتر مصرف شدن آب میشوند و باعث کمک به کمبود آب در کشور میشوند.
  • در مواردی که در عمق دریاها بکار میروند به علت جداره مستحکمی که دارند به هیچ عنوان دچار مشکل نخواهند شد.
  • انواع این لوله ها در کاربردهای متنوع دارای مقاومت بالا در برابر مواد خورنده و شیمیایی دارند.
  • خواص هیدرولیکی و ویژگی های مکانیکی لوله های پلی اتیلن ایده آل است و میتوانند در فشارهای بالا نیز اجرا شوند.
  • همچنین لوله های کاروگیتی نیز دارای جداره درونی استحکمی است که باعث شده است این لوله هوی طول عمر و استحکام مناسبی داشته باشند و جهت بکارگیری در صنایع گزینه مناسبی محسوب شوند.

جهت مشاهده محصولات و کسب اطلاعات بیشتر به “صفحه اصلی” مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید