اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

محاسن لوله پلی اتیلن برای مصارف گازرسانی

لوله پلی اتیلن گازی

لوله پلی اتیلن برای مصارف گازرسانی

یکی از کاربردهای لوله پلی اتیلنی جهت انتقال گاز می باشد که در سال ۱۹۶۰ رواج پیدا کرده است. با گذشت زمان نیز هنوز هم استفاده از این لوله ها برای انتقال گاز در کانادا و ایالات متحده بسیار مرسوم و مورد توجه است. البته کاربرد این لوله ها در سراسر دنیا مورد توجه است. اما مساله این است که مزایای این لوله ها چیست که از گذشته تا کنون تا این اندازه مورد استفاده قرار گرفته اند؟

مزایای کاربرد لوله پلی اتیلنی برای انتقال گاز

اتصال دهی بسیار راحت: این لوله ها دارای اتصال جوشی هستند و اتصال آنها بسیار مستحکم می باشد تا اندازه ای که حتی از مقاومت خود لوله نیز محکم تر هستند. تنها مشکل آنها در نقطه اتصال آنها میباشد. با توجه به آنچه گفته شد واضح است که اتصالات پلی اتیلن نسبت به دیگر مواد دارای استحکام بهتری هستند.

توانایی انعطاف پذیری

این لوله ها را انعطاف بشیار بیشتری در مقایسه با دیگر لوله ها هستند و به همین جهت در شرایطی که لازم باشد خطوط گاز تغییر زاویه بدهند این لوله ها احتیاجی به اتصال دهنده ها ندارند. انعطاف آنها باعث می شود که کاربرد آنها در شرایط تنش و زلزله نیز بسیار مورد توجه باشد.

نصب و راه اندازی ساده

انعطاف پذیری و آبندی مناسب این لوله ها سبب شده است که نسبت به لوله های دیگر(مانند فولادی) مقرون به صرفه  و دارای عملکرد بهتری باشند. همچنین نصب و راه اندازی ساده لوله های پلی اتیلن باعث شده است که آنها با سرعت بالاتری نصب شوند.

لوله پلی اتیلن گازرسان

مقاومت در برابر مواد شیمیایی

این لوله ها در برابر مواد شیمیایی دارای مقاومت بالایی هستند و دچار خوردگی نمی شوند و همچنین در برابر ترکیب های فعال گاز نیز مقاومت خود را از دست نمی دهند.

عمر لوله پلی اتیلنی

عمر این لوله ها برای انتقال گاز به طور میانگین در حدود ۵۰ تا ۱۰۰ سال می باشد و این امر نیز سبب کمتر شدن هزینه های تعمیر و تعویض آنها می شود. از جهت دیگر این لولا

تست های کنترل کیفیت

تست هایی که برای لوله های انتقال گاز بکار می روند، شامل موارد زیر می باشند:

تست های پس از تولید: این تست ها پیش از آنکه هرکدام از محصولات ترخیص شوند صورت می گیرد و برای تایید کیفیت محصولات تولیدی می باشد.

تست های اثبات فرآیند: این تست ها برای کنترل کیفیت خط تولید با فاصله های مشخص بر روی مواد سازنده، اجزاء یا کل مجموعه صورت می پذیرد.

تست های نوعی: این تست ها در جهت اثبات استاندارد کلیه اجزا و کل مجموعه صورت می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید