اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

مزایای لوله پلی اتیلن برای انتقال گاز چیست؟

لوله گازرسان

لوله پلی اتیلن برای انتقال گاز

امروزه لوله های پلی اتیلنی کاربردهای گوناگونی دارند و بسیار مورد توجه کارفرمایان واقع شده اند. بکارگیری لوله های پلی اتیلن برای کاربردهای گاز رسانی به دلیل ویژگی های خوب این لوله ها رشد روز افزونی داشته است. در این قسمت گروه رساکالا قصد دارد به بررسی لوله های پلی اتیلن برای کاربردهای گازرسانی برای آشنایی بیشتر شما عزیزان بپردازد.

مزایای لوله های پلی اتیلنی

  1. لوله های پلی اتیلنی دارای عمر بسیار طولانی هستند. عمر و دوام این لوله ها باعث شده است که بتوانند به راحتی فشار های بالا را هم در زیر خاک و هم بر روی زمین به راحتی متحمل شوند.
  2. از جهتی نیز مقاومت لوله های پلی اتیلن باعث خاصیت ضد خوردگی در آنها می شود و می توان به راحتی برای گازرسانی از آنها استفاده کرد.
  3. ویژگی انعطاف پذیری از مشخصات دیگر این لوله ها است که سبب می شود از آنها با اتصالات کمتری استفاده شود و موجب کاهش هزینه شود.

لوله انتقال گاز

مزایای استفاده از لوله پلی اتیلن برای انتقال گاز

  • برای لوله های انتقال گاز آن چیزی که بیش از هر چیزی حائز اهمیت است اتصالات در آنها است. هرچه اتصالات کمتر باشد بهتر است چون در نقاط اتصال احتمال بروز مشکلات معمولاً زیاد ست.
  • به علت استفاده از روش الکتروفیوژن برای متصل کردن لوله ها نقاط اتصال در لوله های پلی اتیلن بسیار مستحکم تر از خود باشد که این خود مزیتی دیگر برای انتقال گاز می باشد.
  • از طرف دیگر لوله های پلی اتیلن در برابر تنش و زلزله واکنش خوبی نشان می دهند و در این نقاط کمتر دچار صدمه می شوند.
  • از مهم ترین مزایای لوله های پلی اتیلنی قیمت مناسب و کم آنها است که سبب شده است بتوان به راحتی برای انتقال گاز از آنها استفاده کرد. با توجه به قیمت مناسب کشورهایی مثل کانادا و آمریکا در حدود ۹۰% از لوله های انتقال گاز خود را از این نوع بکار می برند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید