اتصالات, اخبار, لوله

مزایای لوله کاروگیت اسپیرال مسلح(بخش دوم)

لوله های کاروگیت

استحکام بالا لوله کاروگیت اسپیرال مسلح

لوله های کاروگیت رساکالا در شبکه های انتقال فاضلاب شهری و سیالات شیمیایی – پل سازی ، انتقال آب دریا برای خنک کردن بویلرهای حرارتی و واحدهای مختلف پتروشیمی ، صنایع کاغذ سازی و قند و شکر و برای کانالها و کالورتها (مجرای آب زیر جاده) استفاده می گردد. لوله کاروگیت پلی اتیلن از سایز ۱۱۰ م م تا ۸۰۰ م م و با فشار ۱۶-۳۱٫۵ و ۶۴ کیلو نیوتن تولید می شود. لوله های کاروگیت اسپیرال پلی اتیلن از سایز ۱۰۰۰ الی ۲۴۰۰ م م قابلیت تولید دارند. لوله پلی اتیلن تقویت شده با فولاد در واقع استحکام استیل را با دوام پلاستیک ترکیب میکند که باعثبه وجود آممدن لوله ای مستحکم و بادوام میشود. لوله پلی اتیلن رساکالا میتواند به  آسانی جوابگوی نیازهای زیرساختی در فاضلابهای بهداشتی، فاضلاب جمع آوری سیلابهای ناشی از بارندگی، آبیاری، جمع آوری آب باران و پروژه های فاضلاب باشد.

لوله کاوگیت

ترکیب مزایای پلی اتیلن و استیل در لوله کاروگیت اسپیرال مسلح

مدول الاستیک(ضریب کشسانی) کربن استیل حدوداً ۲۰۰ برابر بیشتر از پلی اتیلن است. این میزان حدوداً  ۱۹۰۰۰۰MPA است و این در حالی است که مدول الاستیک پلی اتیلن حدود ۸۰۰ MPA است. بنابراین وقتی ویژگی های پلی اتیلن و استیل را باهم ترکیب کنیم در نهایت لوله ای با مقاومت حلقوی بالا و کیفیت بالا خواهیم داشت. قسمت عمده لوله پلی اتیلن کاروگیت اسپیرال مسلح را پلی اتیلن تشکیل میدهد (لایه داخلی و لایه خارجی) و نوار استیل V شکل که از قبل با چسب رزین سطح آن پوشیده شده است ساپورت اصلی لوله را برعهده دارد. استیل و پلی اتیلن HDPE روی ماندرل پیچیده میشوند و با یکدیگر پیوند داده میشوند تا در نهایت لوله کاروگیت اسپیرال یکپارچه ای را شکل دهند. در نتیجه لوله کاروگیت اسپیرال مسلح خواص مواد مختلفی (پلاستیک و استیل) را در خود جای داده است که این ویژگی ها شامل استحکام بالا استیل و خواص انعطاف پذیری و ضد خوردگی و ضد آب بودن پلی اتیلن می باشد.

نکات ایمنی

تمامی نکات ایمنی باید در تمامی مراحل آماده سازی پی ریزی، حفاری، مدیریت لوله و سر هم کردن لوله و پر کردن رعایت شود و جهت دریافت روش استاندارد برای نصب زیرزمینی لوله ترموپلاستیکی برای مصارف فاضلابی به استاندارد ASTM D2321 رجوع کنید. ASTM D2321، بخش ۳۰ AASHTO و CAN/CSA B182.11 روشهای خوبی را جهت نصب لوله ترموپلاستیکی تعریف میکند. هر کدام شامل تکنیک های مناسبی جهت حفاری گودال، جایگذاری، بسترسازی و پشت بند میباشد.

  1. ترانشه باید دارای عرض مناسب باشد،بطوریکه یک فرد به آسانی بتواند درون ترانشه کار کند.
  2. در مکانهایی که دیوار ترانشه ضعیف است، پیمانکار باید دیواره های کاذبی را داخل ترانشه تعبیه کند به صورتی که کارگر در مدت زمان لوله گذاری در ترانشه درون این محفظه باکس مانند کار کند. دقت داشته باشید که کاربرد نادرست باکس ترانشه میتواند بر عملکرد لوله تاثیر گذار باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید