اتصالات, اخبار, لوله

مزایای کلی عموم لوله های پلاستیکی چیست؟

لوله پلاستیکی

لوله پلی اتیلن و لوله های دیگر

خواص عمومی و مهندسی لوله های پلاستیکی به دلیل وجود استانداردها قابل کنترل است و از طرفی در بسیاری از کاربری ها به دلیل وجود همپوشانی خواص در بین پلاستیک های مختلف، چند انتخاب می تواند وجود داشته باشد . لذا می بایستی با شناخت کامل موقعیت کاربری و تسلط بر خواص مختلف انواع لوله های
پلاستیکی بهترین گزینه را انتخاب نمود.

مزایای کلی عموم لوله های پلاستیکی موارد زیر می باشد:

مقاومت در برابر خوردگی :

لوله های پلاستیکی در برابر اکثر مواد شیمیایی موجود در فاضلاب های خانگی دچار خوردگی نمی شود و همچنین به دلیل سطح صاف حداقل مقاومت را در برابر عبور و انتقال فاضلاب ها و سایر سیال ها دارند . این لوله ها هرگز دچار زنگ زدگی نمی شوند و خوردگی پیدا نمی کنند .

سبکی و آسانی حمل و نقل

علاوه بر سهل بودن و کاهش هزینه های حمل و نقل، در مورد لوله های پلاستیکی عملیات برش، اتصال و نصب نیز بسیار ساده تر از دیگر انواع لوله مانند لوله های فلزی انجام می شود .

انعطاف پذیری و چقرمگی:

بخصوص در کاربردهای زیر زمینی انعطافپذیری لوله های پلاستیکی منجر به کمتر شدن تعداد اتصالات می شود و به راحتی مسیرهای انحنا دار لوله کشی می شوند.

پی وی سی

روش های متنوع اتصال :

در حالت کلی لوله های پلاستیکی قابلیت رزوه، اتصال با فلنج، جوش گرمایی، چسبانیدن، اتصالات فشاری و … دارند و تنوع وسیعی را در ایجاد اتصال برای شرایط مختلف ایجاد می کنند .

خواص هیدرولیکی عالی:

لوله های پلاستیکی در گروه لوله های با سطح صاف قرار می گیرند و همین امر باعث می شود کمترین انرژی را برای انتقال سیالات مختلف احتیاج داشته باشند.

طول عمر و هزینه کم تر نصب و نگهداری

لوله های پلاستیکی در بیشتر موارد بیش از ۲۲ سال است که استفاده شده اند و هنوز هم پایان عمر آن ها نرسیده است و از طرفی به دلیل هزینه های خرید، نصب و نگهداری کمتر نسبت به سایر لوله های رایج هزینه کمی را در طول بازه مورد استفاده لازم دارند . محدودیت ها اولین محدودیت مهم لوله های پلاستیکی استحکام و سفتی کم آن ها است . در مرحله بعد می توان گفت این لوله ها نسبت به دماهای بالا حساس هستند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید