اخبار, لوله

مزایای لوله گالوانیزه در مقایسه با پوشش های دیگر

پوشش های گالوانیزه

در صنعت خوردگی لوله های فولادی یکی از مهم ترین نماتی است که به آن توجه ویژه ای میشود به همین جهت لوله های گالوانیزه به وسیله روی و با روش گالوانیزاسیون تولید میشوند و این عمل باعث جلوگیری از خوردگی لوله های فولادی خواهد شد.مقاومت این لوله ها نیز باعث شده است که در صنعت جایگاه بسیار خوبی را پیدا کنند.با رساکالا همراه باشید تا با مزایای لوله های گالوانیزه بیشتر آشنا شوید.

هزینه پوشش گالوانیزه

پوشش دهی به وسیله رنگ در ابتدا شاید هزینه کمتری را به نظر برساند اما توجه داشته باشید که سهم نیروی انسانی برای پوشش دهی رنگ ۶۰ درصد بوده و این در حالی است که هزینه گالوانیزاسیون ۳۰ درصد بیشتر میباشد.پس در نتیجه پوشش لوله گالوانیزه به وسیله روی در مقایسه با روش های دیگر پوشش دهی و حفاظتی هزینه به صرفه تری را در بر خواهد داشت.

هزینه تعمیرات لوله گالوانیزه

شاید هزینه تولید لوله گالونیزه به نسبت لوله های دیگر کمی بیشتر به نظر برسد اما این لوله ها به دلیل تعمیرات کمی که در طول زمان برای آنها رخ میدهد بسیار مقرون به صرفه تر خواهند بود.البته باید در انتخاب رنگ لوله های گالوانیزه نیز دقت کنید زیرا رنگ پوشش ها در میزان هزینه های جاری موثر میباشد.

لوله های گالوانیزه

طول عمر لوله گالونیزه

بر اساس بررسی های انجام شده طول عمر این لوله های گالوانیزه در اکثر مواقع بیشتر از ۵۰ سال است و این در حالی است که طول عمر لوله هایی که با رنگ پوشش داده میشوند بین ۲ الی ۱۱ است.

استحکام لوله گالوانیزه

این لوله ها به دلیل پوشش گالونیزه خود کاملا در مقابل تنش های مکانیکی که در هنگام نصب و حمل و نقل ممکن است رخ بدهد مقاومت نشان میدهند و استحکام بسیار بالای را دارند.اما میزان استحکام این لوله ها به شرایط محیطی وابسته است برای مثال لوله های گالوانیزه رنگی با پایه رزینی بیشترین استحکام را در میان انواع لوله های گالوانیزه دارند.

حفاظت خود به خودی لوله های گالوانیزه

قسمت هایی که در لوله گالوانیزه آسیب های جزئی می بینند از روی سطح یک لوله تشکیل کاتد داده و در حین عملیات این قسمت ها در لوله گالوانیزه به علت تشکیل پیل گالوانیکی، از پوشش حاوی فلز روی به عنوان آند استفاده می گردد و از ایجاد آسیب در بخش هایی که خراش برداشته اند جلوگیری به عمل می آید. این در حالی است که در سایر روش های پوشش دهی این قابلیت در نظر گرفته نشده است.

لوله گالوانیزه

حفاظت کامل در لوله گالوانیزه

تمام قسمت های لوله گالوانیزه و به ویژه قسمت هایی که اتصال دهنده هستند احتمال وجود مناطق فرو رفته و یا قسمت های برآمده و سطح های عریان وجود دارد که شانس پوشش دهی در این قسمت ها وجود ندارد و از این نوع حفاظت گالوانیکی برخوردار می باشند. این در حالی است که سایر پوشش ها نمی توانند این مشکل را رفع نمایند.

بازرسی آسان لوله گالوانیزه

لوله های گالوانیزه و لوله هایی که با رنگ نیز پوشش داده میشوند سطح شان به آسانی و بدون نیاز به چشم مسلح قابل بازرسی و تشخیص میباشد.

زمان نصب لوله گالوانیزه

یکی دیگر از مزایای دیگر لوله های گالوانیزه مدت زمان نصب کوتاه آنها میباشد.لوله های گالوانیزه از زمانی که وارد سایت میشوند میتوانند بلافاصله به صورت مستقیم نصب شوند اما سایر لوله ها برای نصب نیاز به آماده سازی اولیه  سطوح دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید