اتصالات, اخبار

کاربرد و مزایای انواع اتصالات گالوانیزه

اتصالات گالوانیزه

اتصالات گالوانیزه

این نوع اتصالات جهت بکارگیری برای لوله های فولادی و همچنین لوله های گالوانیزه بکار می روند و دارای اندازه های گوناگون و ساختارهای گوناگونی ارائه میشوند. در این مطلب از رساکالا میخواهیم به بررسی انواع اتصالات گالوانیزه، کاربردهای آنها و مزایای آنها برای شما عزیزان بپردازیم. با ما همراه باشید.

انواع اتصالات گالوانیزه

اتصالات گالوانیزه در حالت کلی به دو نوع اتصالات گالوانیزه سفید و اتصالات گالوانیزه سیاه تقسیم میشوند که اغلب بصورت دنده ای میباشند. این اتصالات در صنایع گوناگونی از جمله صنعت نفت، صنعت گاز، انتقال آب، بخار و هوا بکار برده می شوند. این نوع اتصالات فشار قوی شامل نوع های مختلف زیر میباشند:

  1. بوشن ها
  2. تبدیلها
  3. مغزی ها
  4. مهره و ماسوره
  5. زانویی چپقی
  6. سه راهی

این اتصالات جهت متصل کردن ۲ خطوط لوله کشی، انشعاب گرفتن، بستن لوله، تغییر مسیر و تغییر اندازه لوله بکار میروند.

روش اب کاری آنها نیز به دو روش گالوانیزه سرد و گالوانیزه گرم انجام میشود که به وسیله موارد استفاده از آن اتصال باید یکی از آنها انجام شود تا اتصالات ایده آل تری حاصل شود. روش گالوانیزه سرد اغلب پرکاربرد تر است و میتواند مقاومت به خورده شدن را افزایش دهد. روش گالوانیزه گرم اغلب برای دکلهای برق فشار قوی و روش گالوانیزه سرد نیز اغلب برای اتصالات و پیچها و مهره ها انجام میشود.

اتصالات گالوانیزه

مزایای انواع اتصالات گالوانیزه

  • انواع اتصالات گالوانیزه در مقابل فشارهای زیاد و دماهای زیاد مقاومت بالایی دارند و همچنین دارای مقاومت مکانیکی خوبی میباشند.
  • اتصالات گالوانیزه در مقابل حریق نیز مقاوم هستند و در مقابل نفوذ هوا به دیواره لوله مقاومت نشان میدهند.
  • دیگر مزیت آنها مبلغ مقرون به صرفه آنها و ضریب انبساط طولی کم آنها است.
  • گالوانیزاسیون و بکارگیری لوله و اتصال های گالوانیزه سبب کاهش خوردگی لوله و اتصال های فولادی میشود که این امر نیز باعث افزایش دوام اتصالات و لوله ها خواهد شد. افزایس دوام اتصالات و لوله ها نیز باعث کاهش هزینه های مربوط به تعمیر و بازسازی خواهد شد.

جهت مشاهده محصولات و کسب اطلاعات بیشتر به “صفحه اصلی” مراجعه فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید