اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

مزایا و معایب لوله های پی وی سی

خرید لوله پی وی سی

مزایای لوله های PVC:

 1. اتصال لوله های پی وی سی و قطعات آنها نسبت به لوله های دیگر راحت تر است و زمان کمتری را در بر می گیرد.
 2. برای نصب روکار لوله های پی وی سی نیازی به رنگ کردن نیست.
 3. لوله های پی وی سی سبک وزن هستند و به همین علت به آسانی در سقفهای کاذب و محیط هایی که امکان دسترسی به آنها سخت است بکار برده می شود.
 4. این لوله ها به دلیل اینکه دارای قطر بیرونی کمی نسبت به لوله های دیگر هستند، به آسانی در درون دیوار جای می گیرند و نصب می شوند.
 5. در مقابل مواد شیمیایی دارای مقاوت بسیار خوبی هستند و دچار خوردگی نمی شوند. البته این لوله ها در مقابل معایبی هم دارند که در ادامه این مطلب آنها را بیان خواهیم کرد.

معایب لوله های PVC:

 • لوله های pvc خشک در مقابل هوای سرد امکان دارد که دچار شکست شوند.
 • این لوله ها در مقابل هوای بسیار گرم دفرمه می شوند و دیگر مقاومت قبل خود را از دست میدهند.
 • برای برطرف کردن گرفتگی این لوله ها به دلیل میزان مقاومت پایین جداره شان باید فنر لوله بازکن بکار برده شود.

فروش لوله پی وی سی

مشخصات لوله های پی وی سی

 • قطر اسمی لوله های پی وی سی فشار ضعیف ۴۰، ۵۰، ۷۰، ۱۰۰، ۱۲۵، ۱۵۰، ۲۰۰ میلی متر هستند و ضخامت دیواره آنها به ترتیب برابر با ۸/۱، ۸/۱، ۸/۱، ۲/۲، ۵/۲، ۲/۳ و ۴ میلی متر است.
 • قطر اسمی لوله های پی وی سی فشار قوی ۱۰۰، ۱۲۵، ۱۵۰ و ۲۰۰ میلیمتر است و ضخامت دیواره آنها به ترتیبی که گفته شد برابر با ۳، ۳، ۶/۳، ۵/۴ میلیمتر است.
 • متصل کردن لوله های پی وی سی بر اساس نوع لوله و اتصال های آن است که در روش های گوناگونی صورت می گیرد اما روش متصل کردن چسبی آنها معمولاً بیشتر بکار برده می شود. پس از اتصال این لوله ها به هیچ عنوان نباید آنها را تا ۱۰ الی ۱۵ دقیقه تکان داد تا اتصال آنها محکم شود.

کاربرد های لوله پی وی سی

لوله های پی وی سی برای آبرسانی در کشاورزی، صنعت و شهر بکار برده می شوند. از دیگر کاربردهای آنها نیز می توان به کاربرد آنها در فاضلابهای شهری و خانگی و منتقل کردن سیال های شیمیایی و صنعتی، زهکشی آب های اضافی و به عنوان پوشش برای کابلهای برق و خطوط مخابرات اشاره کرد.

برای مشاهده محصولات و کسب اطلاعات بیشتر به “صفحه اصلی” مراجعه فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید