اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

مزایا و معایب لوله پنج لایه PEX-AL-PEX چیست؟

لوله پنج لایه

لوله پنج لایه PEX-AL-PEX :

امروزه پیشرفتی عظیم در صنعت ساختمان و لوله های مورد استفاده در آنها صورت گرفته است. این پیشرفت در ساختمان سازی را مدیون تولید لوله های ۵ لایه PEX-AL-PEX هستیم. این لوله ها دارای عمر مفید بیشتر از ۵۰ سال هستند و میتوانند در دمای کاری نهایتا ۹۰ درجه به کاربرده شوند.

لوله های ۵ لایه ایزوپایپ :

لوله های تلفیقی ۵ لایه به علت ویژگی هایی مانند عمر طولانی، مقاومت بالا، نصب راحت و سریع و همچنین مقرون به صرفه بودن به سرعت توانستند جای لوله های فلزی و لوله های پلیمری را در تمام دنیا بگیرند و بسیار مورد توجه کارفرمایان واقع شوند.

لوله های پنج لایه

ساختار لایه های لوله PEX-AL-PEX :

در لوله های پنج لایه PEX-AL-PEX سیالات به علت عبور از لایه پکس درونی، تمامی ویژگی های خود را نگه میدارند و همچنین به علت سطح درونی صافی که این لوله ها دارند کمترین افت فشار، خوردگی و رسوبگیری را در لوله به وجود می آورند.

لایه پکس بیرونی نیز از لوله پنج لایه  PEX-AL-PEX در مقابل تمامی ضربات، فشارهای خارجی و خوردگی در هنگام نصب جلوگیری میکند و همچنین با گذشت زمان نیز به خوبی در برابر این شرایط مقاومت نشان میدهد.

لایه آلومینیومی که در بین لایه داخلی و بیرونی لوله های پنج لایه PEX-AL-PEX قرار دارند نیز از ورود اکسیژن پیشگیری میکند و همچنین به علت انعطافی که دارد سبب به کارگیری اتصالات کمتر در خطوط لوله میشود و در نهایت نیز منجر به کاهش هزینه ها در پروژه های بزرگ می شوند.

لوله های پنج لایه PEX-AL-PEX به دلیل مزایایی که در مطلب بالا گفته شد و استاندارد هایی که در ساخت آنها رعایت میشود برای آبهای آشامیدنی و کلیه نوشیدنی ها بسیار مناسب بوده و میتوانند آسایش را برای ساکنین در ساختمان به ارمغان آورند.

برای مشاهده محصولات و کسب اطلاعات بیشتر به “صفحه اصلی” مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید