اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

با مزایا و معایب های لوله فلزی آشنا شوید(بخش اول)

لوله فلزی

لوله های فلزی و مشخصات آنها

با گسترش شهر نشینی انسان ها مجبور شدند از مناطق دورتری نیازی آب زندگی خود را تامین کنند به همین جهت روش های گوناگونی برای منتقل کردن آب به محل زندگی آنها در نظر گرفته شد. یکی از این روش ها بکارگیری لوله های فلزی در موارد گوناگون بود. لوله های فلزی دارای مزایا و معایبی هستند که هرکدام از آنها را برای شما بیان خواهیم کرد

استحکام مکانیکی لوله های فلزی

لوله های فلزی ددر برابر ضربه و تنش بسیار مقاوم هستند و در زمان بارگیری و نصب به هیچ عنوان دچار مشکل نمی شوند.

دما در لوله های فلزی

لوله های فلزی در برابر دماهای زیاد آب استحکام بسیار مقاوم هستند.

ضریب انبساط طولی لوله های فلزی

این لوله ها بر اثر تغییرات دمایی سیال دچار تغییرات طولی کمی میشوند که به همین علت است ور دماهای زیاد شاهد انحنا و در دماهای کم نیز باعث شکست در لوله نمی شوند.

لوله های فلزی

میزان نفوذ پذیری لوله های فلزی

به لوله های فلزی به هیچ وجه نور و هوا نفوذ نمی کند و به همین دلیل است که در داخل این لوله ها جلبک ها رشد و تکثیر نخواهند کرد.

مقاومت لوله های فلزی در برابر سوختن:

این لوله ها به علت اینکه دارای نقطه ذوب زیادی هستند در زمان آتش سوزی، آتش نمی گیرند و سبب انتقال آتش از یک محل به محل دیگر نخواهند شد.

معایب لوله های فلزی چیست؟

خوردگی در لوله های فلزی

لوله های فلزی در مقابل اکسیژن و مواد موجود در آب و خاک مقاوم نیستند. در صورتی که در این شرایط قرار گیرند خورده خواهند شد و در نتیجه در این شرایط شاهد کم شدن استحکام لوله ها و دوام آنها خواهیم بود.

برای خواندن ادامه این مطلب به “بخش دوم” مراجعه کنید و یا برای مشاهده و اطلاع از قیمت لوله های فلزی از “صفحه اصلی” دیدن فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید