اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

با مزایای لوله های پلی پروپیلن و کاربرد آنها آشنا شوید

لوله پلی پروپیلن

پلی پروپیلن

پلی پروپیلن از انواع پلیمرها است که به میزان فراوان در صنعت بکار می رود. پلی پروپیلن کاملا مستحکم است و به همین علت در تولید قطعه ها قالب گیری می شود.

مزایای پلی پروپیلن

  • پلی پروپیلن دارای مزایایی مانند نفوذ ناپذیر بودن در مقابل آب، مقاوم در مقابل مواد شمیایی و همچنین ضربات زیاد است.
  • این ماده همچنین در مقابل خستگی مقاوم است و در مقابل ترک خوردن هم مقاومت زیادی دارد.
  • از دیگر مزایای آن نیز میتوان به چگالی پایین، ویژگی کششی زیاد، نصب آسان و قیمت پایین اشاره کرد. این مزایا باعث شده است که از پلی پروپیلن در تولید لوله، اتصال دهنده ها و ابزارآلات متفاوت استفاده شود.
  • به علت اینکه لوله هایی که در ساختمانها بکار میروند در شرایطی مانند فشار مکانیکی، فرسودگی، حضور حلالها و مواد اسیدی و بازی هستند لوله های پلی پروپیلن میتوانند به آسانی جهت لوله های آب و فاضلاب ساختمانها بکار گرفته شوند و پیشنهاد ایده آلی جهت این کاربرد ها باشند. این لوله ها همچنین میتوانند باعث بالا رفتن عمر ساختمانها و لوله کشی ساختمانها شوند.

لوله های پلی پروپیلن

کاربرد لوله های پلی پروپیلن

پلی پروپیلن به علت مقاومت کششی زیادی که دارد جهت تولید لوله های آب داغ بکار میرود. پلی پروپیلن در برابر رطوبت هم بسیار مقاوم است و میتواند به عنوان پوشش برای سیم تلفن و برق هم بکار رود.

قیمت لوله و اتصالات پلی پروپیلن

لول های پروپیلن بر اساس میزان خالص بودن مواد، کیفیت، کارخانه سازنده، کشور سازنده، میزان قطر و ضخامت لوله، اندازه و سایز لوله، کاربرد لوله و غیره قیمت شان متفاوت است. لوله های پلی پروپیلنی که استانداردها در آنها رعایت شده و بر اساس استانداردهای اصولی اروپا و آمریکا ساخته شده اند مسلما باکیفیت تر خواهند بود و همچنین دارای عمر مفید بیشتری نیز هستند و قیمت آنها نیز به مراتب بالاتر است.

جهت مشاهده محصولات و کسب اطلاعات بیشتر به “صفحه اصلی” مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید