اتصالات, اخبار, لوله

مخازن پلی اتیلنی و مزایای آن(بخش اول)

مخازن پلی اتیلنی

کاربرد مخازن پلی اتیلنی

کاربرد مخازن:

مخازن نگهداری آب آشامیدنی

مخازن نگهداری مواد سوختی(نفت، گازوئیل،بنزین،…)

مخازن نگهداری مواد شیمیائی(اسید،باز،…)

مخازن نگهداری انواع سیالات

مخازن نگهداری انواع گرانول

مزایای مخازن پلی اتیلن چیست؟

قیمت مناسب

قیمت مخازن پلی اتیلنی  در بسیاری از موارد قابل رقابت با انواع دیگر مخازن است. همچنین با در نظر گرفتن هزینه های حمل و نقل، نیروی انسانی، ماشین آلات مورد نیاز و نصب تجهیزات مربوطه و از همه مهمتر بحث زمان و سرعت عملیات نصب،استفاده از مخازن پلی اتیلنی بسیار مقرون به صرفه تر از سایر انواع مخازن پیش ساخته میباشد.

مقاومت بالا در مقابل خوردگی:

مخازن پلی اتیلنی به علت داشتن خواص بسیار مطلوب ضد خوردگی بهترین گزینه برای نگهداری مواد خورنده نظیر اسید ها و ترکیبات فعال شیمیایی هستند.

مخزن پلی اتیلن

بهداشتی بودن:

پلی اتیلن ماده ای است که که از لحاظ شیمیایی غیر فعال بوده و با مواد دیگر واکنش نشان نمی دهد.این خصوصیت باعث میشود برای نگهداری مواردی نظیر آب آشامیدنی که مسائل بهداشتی و زیست محیطی نظیر عدم تغییر بو و مزه و خصوصیات(با گذشت زمان) برای آنها بسیار مهم است،مخازن پلی اتیلنی بهترین گزینه می باشد.

دوام و عمر طولانی:

مخازن پلی اتیلنی به علت مقاومت مناسب در شرایط جوی مختلف و انعطاف پذیری از دوام بالایی برخوردار بوده و زمان کاربری مفید نسبتا طولانی دارند.خصوصا در مواردی که نیاز به مدفون نمودن تانک مورد نظر جود دارد انعطاف پذیری پلی اتیلن مقاومت آن در مقابل فشارها و نیروی های اعمالی بالا می برد.به علاوه،به علت خاصیت ضد خوردگی پلی اتیلن، تانکهای پلی اتیلنی در زمینهای مرطوب از دوام بسیار بالایی برخوردار هستند.همچنین نظر به اطمینان این شرکت از کیفیت محصول تولیدی خود،کلیه این محصولات به مدت ۱۰ سال توسط بیمه ایران تحت پوشش بیمه کیفیت کالا قرار گرفته اند.

بدون نشت:

تانکهای پلی اتیلنی به سبب لب گیری و نوع تولید خاص ،هیچگاه دچار نشتی نمی شوند که این مساله مزیت دیگری است برای این مخازن جهت نگهداری مواد نفتی و شیمیایی که نشت آنها به محیط زیست و آلوده نمودن زمین از مهمترین دغدغه های حال حاضر مصرف کنندگان است.

قابلیت تولید متنوع:

مخازن پلی اتیلنی در ابعاد و اندازه های مختلف با خصوصیات متنوع قابل تولید هستند.این مرکز با داشتن تکنولوژی تولید اسپیرال و استفاده از نرم افزارهای مهندسی موجود،توانایی تولید مخازن با ظرفیت ۱ تا ۵۰ متر مکعب را دارا بوده که این ظرفیت با توجه به درخواست مشتری قابل تغییر می باشد و ضمن در صورت اتصال مخازن به یکدیگر  امکان ساخت مخازن صدها متر مکعبی نیز وجود دارد.

برای خواندن ادامه این مطلب به بخش دوم مراجعه کنید(بر روی کلمه “بخش دوم” کلیک کنید).

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید