اتصالات, اخبار, صنعت پلیمر, لوله

مخازن پلی اتیلنی و مزایای آن(بخش دوم)

مخازن پلی اتیلنی

نصب آسان:

در مقایسه با سایر مخازن و تانکها،انواع پلی اتیلنی آنها از وزن بسیار کمتری برخوردار بوده و این مساله کاهش بسیار زیادی در هزینه های حمل و نقل،تجهیزات مورد نیاز برای نصب،نیروی انسانی مورد استفاده و … ایجاد می نماید.همچنین سرعت نصب کلیه تجهیزات بسیار بالاتر میباشد.

نصب مخازن پلی اتیلن:

مخازن پلی اتیلنی را می توان هم به صورت مدفون هم به صورت روباز(زمینی و هوایی) نصب نمودو همچنین به صورت استوانه افقی و یا در احجام کوچکتر به صورت استوانه عمودی قابل نصب هستند.

طول عمر مخازن: 

این مخازن با مواد اولیه  گرانول خوراکی تولید میگردد و به صورت دو جداره و چند لایه بوده و مواد ضد اشعه خورشید نیز افزوده شده است و در شرایط درجه حرارت ۲۰ درجه سانتی گراد ۵۰  سال عمر دارند،با افزایش درجه حرارت طول عمر آنها کمتر خواهد شد.

مخزن پلی اتیلن

مقاومت در مقابل سرما و گرما:

این مخازن با توجه به اینکه از مواد پلی اتیلنی ساخته شده اند از ۴۵+ تا ۵۰-  درجه در بلند مدت قابلیت تحمل گرما و سرما را دارند و در مناطق کوهستانی بعلت دو جداره بودن مخزن و خاصیت عایق حرارتی پلی اتیلن،عملکرد این مخازن از دیگر مخازن شرایط بهتری رادارند.

مقاومت در مقابل زلزله:

با توجه به قابلیت انعطاف پلی اتیلن،مخازن دو جداره پلی اتیلن،در سوانحی مانند زلزله بهتر عمل می نمایند و کمترین صدمه به آنها وارد می گردد.

مقاومت در مقابل شوری و تلخی آب یا خاک:

به علت خاصیت مواد پلی اتیلن، نصب این مخازن در مناطقی که نزدیک به سواحل دریا میباشد و رطوبت یا آب دریا باعث خوردگی مخازن مدفون می شود، مخازن پلی اتیلن تنها گزینه برتر در این مناطق می با شند.

رنگ ظاهری:

مخازن را می توان در رنگهای مشکی،سفید، و … و یا شفاف بنا به سفارش مشتری تولید نمود لازم به ذکر است در صورتیکه مخازن مدفون نباشد و در معرض نور خورشید باشند، رنگ مشکی باعث افزایش درجه حرارت بدنه به نسبت رنگهای روشن خواهد شد. توصیه میشود جهت افزایش طول عمر مخازن روباز از مخازن به رنگ سفید استفاده شود.

قابلیت جابجائی:

مخازن ذخیره را می توان در صورت نیاز بارها جابجا نمود و در مناطق مختلف از آن استفاده نمود.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “مخازن پلی اتیلنی و مزایای آن(بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید