اخبار, دکوراسیون

خانه تان را به سبک زیبای فرانسوی بچینید(بخش دوم)

قدیمی‌ های اصیل در منازل فرانسوی

بهره بردن مجدد از وسیله های قدیمی اصیل که در مغازه‌ های دست دوم فروشی پیدا می شوند، کمک بسیار زیادی به یک دکوراسیون به سبک فرانسوی اصیل به شما می‌ کند. فراموش نکنید که نیاز نیست حتما این وسیله ها ساخت فرانسه باشند!

دکوراسیون

رنگ‌های فرانسوی

اگر چه سبک فرانسوی با رنگهای خنثی سازگاری خوبی دارد، اما شما از محدوده این گروه رنگی جلوتر بروید. رنگ مناسب قادر است فاصله زمانی و تاریخی اشیاء و مبلمان قدیمی و مدرن را پر کرده و نقطه اتصال زمانها و مکانهای گوناگون در دکوراسیون باشد. اگر چه به نظر می‌آید که فرا رفتن از مجموعه رنگهای خنثی که محیط را لوکس و زیبا می‌ کنند، فاصله گرفتن از فضای فرانسوی باشد، اما سبک فرانسوی به تلفیق رنگها علاقه بسیار دارد. مثل تلفیق اشیاء و مبلمان از زمان های متعدد که موردنظر این سبک است، تلفیق رنگها هم بازی بصری زیبای آن است. رنگها و طرح‌ ها و هم مبلمان و وسیله های دوره وینتیج استفاده ی بسیاری در این سبک دارد. رنگ مشترک یا از یک مایه رنگی یکسان، حلقه واسط میان اجزای قدیمی و مدرن چیدمان است.

آسایش در محیط به سبک فرانسوی

خصوصیت های سبک فرانسوی را درنظر داشته باشید. در این سبک، حس آسایش حرکت در فضا، نشست‌ و برخاست، رفع احتیاجات دکوراسیون و ذخیره‌ سازی وسیله های گوناگون، اصل اصلی است، در حقیقت چنانچه به فکر یک چیدمان بی‌ دردسر هستید، سبک فرانسوی برای شما مناسب  خواهد بود. ایده‌ های اصلاحی و تطبیق با احتیاجات متنوع، این سبک را فعال و کارآمد نگه داشته است. ایده در نظر داشتن گوشه‌ هایی از محیط جهت لمیدن و استراحت‌ های کوتاه مدت در جوار ایده‌ های قفسه‌ بندی و انبار کردن مبتکرانه جهت همه ی اشیاء به شکل مناسبی در این سبک قرار دارد. تنها نظم را رعایت کنید. فراموش نکنید هر اثاث و وسیله‌ای بایستی کاربردی و درعین‌ حال، نشان‌ دهنده هویت و شخصیت شما باشد. محیط فرانسوی، محیط شلوغ نیست و آسایش بصری بر آن حاکم است.

روشنایی و نورپردازی در چیدمان فرانسوی

محیط فرانسوی، عاشق نور و روشنایی است. نورهای روشن، چه طبیعی باشد و چه مصنوعی باشد جهت دیده شدن زیبایی های این سبک نیاز است. آن را از یاد نبرید! به مد روز، خیلی تکیه نکنید. مدها زودگذرا هستند، اما اصل و اساس زندگی و سلیقه شما، ریشه‌ های محکم و عمیقی دارد، لذا به احتیاجات، سلیقه و امکانات خود تکیه کنید و تبعیت از مد را صرفا به علت مد بودن، از یاد ببرید. این اساس با اهمیت دیگری در سبک فرانسوی است.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “خانه تان را به سبک زیبای فرانسوی بچینید(بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید