اتصالات, اخبار, پمپ

شیوه نگهداری پمپهای کف کش و لجن کش(بخش اول)

پمپ

الکتروپمپهای لجن کش:

این الکتروپمپ ها برای پمپاژ سیالات حاوی ذرات جامد شناور و الیاف بلند، فاضلاب، آب های کثیف، شلاکه آب های گل‌آلود و غیره متناسب می باشد. در این الکتروپمپها بسته به مدل مایع مورد پمپاژ قادر است از پروانه تک پره‌ای و پروانه یک طرف باز و یا چندپره بهره برده می شود.

الکتروموتور مورد بهره در این پمپ ها از گونه ی سه فاز می باشد. در بخش آببندی محور و در حد فاصل میان الکتروموتور و پمپ از ۲ گونه ی آببند مکانیکی گوناگون با یک محفظه روغن بهره برده می‌شود به جهت الزامی بودن خنک کاری الکتروموتور و پرهیز از ارتعاش، نبایستی الکتروپمپ در حالت خشک استارت شود.

پمپ

الکتروپمپهای کف کش

این مدل الکتروپمپ ها جهت پمپاژ آب صاف طراحی شده‌اند و با در نظر گرفتن امتیاز هد و دبی بالا و نصب سریع و راحت این کالا به شکل عمده جهت پمپاژ آب از چاه ها، رودخانه ها و استخرها و آبیاری مزارع مورد بهره قرار می‌گیرد. قطر ذرات معلق در آب جهت این مدل الکتروپمپها بسیار مهم است و برای بهره بردن از این مدل الکتروپمپها در نواحی شنزار پیشنهاد می‌شود که صددرصد برروی دستگاه توری متناسب نصب شود تا از وارد شدن شن و ماسه به درون الکتروپمپ پیشگیری به عمل آید.

تذکر: الکتروپمپهای کف کش و لجن کش نباید خارج از وضعیت های معیین شده در پلاک(دبی، دور فشار، دما و مابقی فرامین و آیین نامه های کارکرد) به کار گرفته شود. بنابراین برای مطمئن شدن از عملکرد صحیح پمپ احتیاج است اشخاصی که مهارت لازم، برای حفظ و نگهداری از پمپ را دارند وظیفه ی نصب و نگهداری از پمپ را بر عهده بگیرند. در هر صورت در زمان هایی که با معضلی رو در رو می‌شوید با مهندسی فروش کارخانه یا یکی از نمایندگی های مجاز کارخانه سازنده تماس حاصل نمایید.

حمل الکتروپمپها

حمل این پمپها به وسیله ی حلقه زنجیری که به بالای محفظه موتور وصل است انجام می‌شود. یک حلقه زنجیر را در شیار موجود در محفظه موتور وارد نموده و بعد به وسیله ی پیچ و مهره ۲۶ ـ ۹۲۰ و ۲۶-۹۱۴ سفت کنید.

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوم مراجعه کنید.

جهت مشاهده محصولات به صفحه اصلی مراجعه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید