اتصالات, اخبار, پمپ

شیوه نگهداری پمپهای کف کش و لجن کش(بخش دوم)

پمپ

راه‌اندازی الکتروپمپهای لجن کش و کف کش

پیش از راه‌اندازی اطمینان حاصل کنید که ولتاژ منشاء تغذیه برطبق پلاک بوده و از گردش درست، استقامت عایقی صحیح و از متصل شدن درست دستگاه به مدار تابلو برق و هم از آزمایش استقامت عایقی اطمینان حاصل شود. به پلاک الکتروپمپ پیش از راه‌اندازی دقت شود و نقطه کاری الکتروپمپ از لحاظ هد و دبی و آمپر جذبی براساس پلاک تنظیم شود.

پمپ

تذکر: انحراف زیاد نقطه کاری الکتروپمپ از مشخصه های گفته شده در پلاک آن منجر به سوختگی الکتروپمپ و یا کم شدن کارکرد آن خواهد شد.

شیوه نگهداری و تعمیر الکتروپمپهای کف کش و لجن کش

بازبینی یاتاقان ها و روغن کاری آن ها

محور پمپ و موتور در درون بلبرینگ های شیار عمیق(Deep groove) جاسازی شده و بلبرینگها  حاوی محفظه گریس هستند. در هر سرویس بلبرینگها را با گریس تمیز پر کنید و در صورت آسیب بلبرینگ آن را عوض نمایید.

آب بندی محور

محور به وسیله ی ۲ عدد آببند مکانیکی در جوار هم یعنی در میان پمپ و موتور آببندی می شود. آببند مکانیکی به وسیله ی روغن درون محفظه یاتاقان روان کاری و خنک کاری می شود.

تذکر ۱: نیاز به یادآوری است که قطعات استاندارد بهره برده شده در الکتروپمپ پس از یک دوره کارکرد باید عوض شود. دوره کارکرد جهت این مدل قطعه ها ۴۰۰۰ ساعت می باشد.

تذکر ۲: تلاش کنید زمان عوض کردن بلبرینگ ها و مکانیکال سیلها آن را به خوبی جا انداخته و از آب بندی مکانیکال سیلها مطمئن شوید و با تزریق گاز نیتروژن به درون محفظه موتور از بی عیب بودن آن ها اطمینان حاصل کنید.

عوض کردن روغن

روغن پمپ را پس از ۴۰۰۰ هزار ساعت عملکرد حدوداً در سال یکبار عوض کنید.

شیوه  کار

الکتروپمپ را در وضعیت افقی قرار دهید به شکلی که مکان کافی جهت یک ظرف در بخش زیر درپوش وجود داشته باشد، درپوش را باز کرده همراه واشر بردارید و روغن را تخلیه کنید چنانچه روغن تمیز به نظر آید(زرد روشن یا سفید) دلیل بر بی عیب بودن آببند مکانیکی دارد. سپس عوض کردن روغن را انجام دهید اما چنانچه در محفظه آب وجود داشته باشد آب بند مکانیکی را وارسی کنید در صورت خراب شدن باید عوض شود.

برای اطلاعات بیشتر به بخش سوم مراجعه کنید.

جهت مشاهده محصولات به صفحه اصلی مراجعه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید