اتصالات, اخبار, پاشنده

کاربرد محصولات آبیاری قطره‌ای(بخش سوم)

آبیاری قطره ای

لوله‌ ۱۶ و ۶ میلیمتری مخصوص آبیاری قطره‌ای با جنس پلی اتیلن

لوله‌ های ۱۶ و ۶ میلی ‌متری از دیگر محصولات آبیاری قطره ‌ای هستند که از جنس پلی اتیلن و با مواد LDPE ساخته می ‌شوند. این لوله ‌ها کاربرد های فراوانی در آبیاری قطره ‌ای ازجمله آبیاری قطره ‌ای برای درختان باغات را دارند.

لوله‌های هیدروفیکس

لوله‌ های هیدروفیکس از فناوری ‌های جدید در عرصه تولید لوله ‌های آبیاری قطره ای استفاده می کنند. این لوله ‌ها به‌ صورت تاشوی ضخیم، تقویت ‌شده با پلی اتیلن می ‌باشند و حمل، نصب و راه اندازی این نوع از لوله ‌ها آسان بوده و می ‌توان آن را به نوارهای آبیاری تیپ و لوله‌ های ۱۶ میلی‌متری متصل کرد.از ئیگر قابلیت های آنها این است که لوله ‌های هیدروفیکس تا فشار ۱۶ میلی‌متر را می‌ توانند تحمل کنند.

آبیاری کشاورزی

شیرآب جهت قطع و وصل کردن جریان آب

شیر یکطرفه

هنگامی که موتور پمپاژ خاموش شود و آب به داخل پمپ بر نگردد، شیر یکطرفه مناسب ترین کاربرد را پیدا می کند. به همین دلیل دقیقاً بعد از پمپ نصب می شود و پس از پمپاژ آب، درب لوله ها بسته می شوند.

شیر تایمردار برقی

از محصولات آبیاری قطره ‌ای که جدیداً وارد بازار شده شیر تایمر دار برقی می‌ باشد. این نوع شیرها هوشمند بوده و می‌توان زمان آبیاری را در آن‌ها تنظیم کرد. برای مثال تنظیم کنید که برای ۵ ساعت آبیاری را انجام دهد، از این طریق به‌صورت اتوماتیک بعد از ۵ ساعت شیرها به ‌صورت خودکار بسته شده و آبیاری قطع می ‌گردد.

سایر محصولات آبیاری قطره ای
  • با استفاده از  دستگاه های تزریق کود و سم، کود را به صورت محلول به زمین زراعی می فرستند.
  • دستگاه های کلرزنی که آب ها را کلر زنی می کند.
  • وسایل اندازه گیری آب
  • فشار سنج ها
  • در بعضی سیستم ها ممکن است برای تصفیه اولیه آب نیاز به وجود حوضچه های ته نشینی نیز باشد.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “کاربرد محصولات آبیاری قطره‌ای(بخش سوم)

دیدگاهتان را بنویسید