اتصالات, اخبار, پاشنده

کاربرد محصولات آبیاری قطره ای(بخش دوم)

هیدروسیکلون

هیدرو سیکلون تقریبا همانند فیلتراسیون ها هستند، ولی با دقت و حساسیت بیشتر کار می کنند. اگر غلظت آب از مقدار استاندارد بیشتر باشد و آب با شن و ماسه آلوده شده باشد مخصوصا در مواردی که از چاه های زیرزمینی برای برداشت آب استفاده می شود، به هیدروسیکلون ها نیاز داریم.

رابط های ۱۶ میلی‌متری

برای لوله‌ های آبیاری قطره‌ ای از اتصال رابط ۱۶ میلی ‌متر استفاده می‌شود. اتصال رابط ۱۶ میلی‌ متر در اتصالات شیرآلاتی که برای آبیاری قطره ‌ای فضای سبز ویلا، باغچه حیاط منزل، بالکن، تراس و گلدان‌های آپارتمانی، آبیاری قطره ‌ای گلخانه استفاده می‌شود، کاربرد دارد. جنس این لوله‌ها پلی ‌پروپیلن کو پلیمر بوده و تا ۴ اتمسفر فشار را می‌تواند تحمل کند.

قطره‌ چکان‌ها

قطره ‌چکان از محصولات آبیاری قطره‌ای است که وظیفه پخش آب به ‌صورت قطره ‌ای در سطح زمین کشاورزی و باغات را دارد. در انتخاب قطره چکان باید دقت شود چرا که بسیار مهم می باشد. اگر قطره چکان مناسب را از همان ابتدا خریداری نمایید از هزینه های اضافی جلوگیری خواهید کرد.

روش آبیاری قطره ای

نوارهای پلاستیکی

یکی از محصولات آبیاری قطره ‌ای نوار های پلاستیکی می ‌باشد. برای خروج قطره ‌ای آب در روش آبیاری قطره ‌ای با لوله از نوار های پلاستیکی مشکی ‌رنگ با ضخامت ۱۵۰ تا ۲۰۰ میکرون استفاده می ‌شود.

نوار تیپ آبیاری قطره‌ای ۱۰، ۲۰ و ۳۰ سانتی متری

از مهم‌ترین محصولات آبیاری قطره‌ ای نوار های تیپ آبیاری قطره ‌ای می‌باشد که در اندازه ‌های ۱۰، ۲۰ و ۳۰ سانتی ‌متری عرضه می ‌شود. این لوله‌ ها نقش انتقال ‌دهنده آب در سطح زمین کشاورزی و باغات را بر عهده‌ دارند.

لوله‌ های دریپر دار

در آبیاری قطره‌ ای که لوله ‌ها را در زیر سطح زمین قرار می‌ دهند از لوله‌ های دریپردار استفاده می ‌شود. در روش آبیاری قطره ای با استفاده از نوار آبیاری دریپر دار پلی اتیلن کود و املاح معدنی موجود در آب مستقیم به ریشه می رسد و محیط ریشه مرطوب می ماند.

برای خواندن ادامه این مطلب در رساکالا به بخش سوم مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “کاربرد محصولات آبیاری قطره ای(بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید