اخبار, دکوراسیون

رنگ های جادویی

رنگ یک اتاق می تواند بر اخلاق و افکار ما تاثیرگذار باشد، لذا رنگ اتاق های خانه بیانگر شخصیت صاحب خانه است. وقتیکه رنگ ها برای تزئین خانه به کار می‌روند هرکدام بار معنایی مخصوصی دارند، پس زمانی که می‌خواهید ذهنتان از توازن و هارمونی در خانه بهره مند شود در انتخاب رنگ توجه کنید. به دلیل اینک روانشناسی رنگ ها در دکوراسیون داخلی می تواند از آرامش تا خشم متفاوت باشد. برای اینکه خانه شما شادترین نقطه دنیا باشد تنها کافی است به جادوی رنگها اعتماد کنید.

دکوراسیون

رنگ زرد

اگر به دنبال یک رنگ پرطرفدار هستید رنگ زرد رنگ شما خواهد بود. رنگ زرد نشاط آفتاب را دارا بوده و بیانگر شادی می باشد، این رنگ موجب ترشح هورمونی در بدن می شود که به وجود آورنده احساس نیکی است. لذا از لحاظ علمی برای بالا بردن روحیه مناسب ترین رنگ بوده و برای فضای آشپزخانه، اتاق غذاخوری، حمام و سرویس بهداشتی بسیار مناسب است.

درست است که رنگ زرد یک رنگ نشاط آور است اما برای رنگ طرح اصلی دکوراسیون یک اتاق گزینه ی خوبی به حساب نمی آید زیرا در رنگ درمانی این عقیده وجود دارد که رنگ زرد تحریک کننده اعصاب است. زرد می تواند بعنوان رنگ تاکیدی در محیط قرار گیرد، لذا برای درخشش رنگ زرد در محیط آن را در برابر یک پس زمینه خاکستری به کار ببرید.

رنگ سبز

این رنگ ترکیب خاصیت تجدید قوای رنگ آبی و شادابی و نشاط رنگ زرد را در خود جا داده است. رنگ سبز و ترکیب های با طراوت آن در دکوراسیون خانه بعنوان بیشترین استراحت دهنده چشم معرفی می شود. مفهوم آرامش بخشی این رنگ موجب ایجاد احساس رضایتمندی شما به زندگی می شود.

سبز برگرفته از طبیعت است. در حقیقت استفاده از رنگ سبز در خانه، صاحبخانه را به بیرون از منزل و طبیعت وصل می‌کند و با به کارگیری طیف های رنگ سبز که از طبیعت الهام گرفته شده در کنار هم می توانیم طبیعت را در کنار خود احساس کنیم. این عقیده وجود دارد که رنگ سبز باعث تمدد اعصاب و فرو نشاندن استرس می شود. این رنگ انتخاب بسیار عالی برای اتاق خواب ها می باشد.

رنگ آبی

اگر به دنبال یک رنگ آرام هستید، رنگ آبی،تجربه ی آسایش در طراحی داخلی است. رنگ آبی فشار خون را پایین می آورد و تنفس و ضربان قلب را کاهش می دهد به همین علت به عنوان رنگ آرامش بخش شناخته می شود. آبی نماد وفاداری و اعتماد است، کسانی که آبی را انتخاب می‌کنند انسان های مطمئن و قابل اعتماد هستند. اما این رنگ می‌تواند برای وسایل خانه و دیوارها به طور نامطلوبی سرد باشد به ویژه برای اتاق هایی که نور طبیعی کمی به آنها می رسد، پس اگر رنگ آبی را به عنوان رنگ اصلی برای اتاق خود انتخاب کردید برای پیشگیری از سرد شدن محیط می توانید از آبی با ته رنگ گرم استفاده کنید.

رنگ قرمز

رنگ قرمز سطح انرژی یک اتاق را بالا می برد. تحقیقات نشان می دهد که رنگ قرمز باعث افزایش ضربان قلب و تحریک شدن احساسات می شود، لذا استفاده از آن برای خانواده هایی که می خواهند پر انرژی باشند بهترین گزینه است. استفاده از این رنگ در اتاق خواب پیشنهاد نمی‌شود زیرا مغز را فعال کرده و از استراحت و آرامش مغز جلوگیری می کند. قرمز می‌تواند رنگی شدید و محکم باشد، استفاده از آن بسیار جسارت می خواهد. استفاده از رنگ قرمز محیط زندگی را مملو از احساس خوشبختی و خوشی می کند، همچنین موجب ایجاد احساس گرما به ویژه در طول ماه های زمستان می شود.

رنگ صورتی

صورتی ملایم رنگی است که بیانگر گرما و احساسات است. فردی که این رنگ را انتخاب می کند فرد دوست داشتنی، مهربان و سخاوتمند است. جنب و جوشی که در رنگ صورتی وجود دارد بیانگر چشم انداز خوش بینانه در رابطه با زندگی است. صورتی می تواند محیط را کوچکتر نشان دهد، لذا بهتر است این رنگ در محیط های بزرگ و یا فضاهای با پنجره های بزرگ که نور زیادی می‌گیرند به کار برده شود.

نوشته های مشابه