اخبار, دکوراسیون

خانه لوکس و زیبا

برخی از اشخاص تمایل بسیاری به درخشیدن و منحصرفرد بودن دارند و این مسئله نه فقط در ویژگی های فردی آن ها بلکه در انتخاب ها و طبعشان هم به خوبی مشاهده می شود. تن کردن لباسهای پر زرق و برق و یا داشتن یک چیدمان اشرافی خصوصیت هایی است که آنها را از مابقی افراد متمایز می کند. چنانچه شما هم جزء این اشخاص هستید، بایستی  با طرحهایی که درخشندگی و جلوه مورد نظرتان را دارند آشنا باشید. در این مقاله به شما می گوییم که چطور و از چه راه هایی قادرید به یک تعادل صحیح جهت لوکس بودن رسیده و همه چیز را دقیقا همان گونه که می خواهید سروسامان دهید.

دکوراسیون

رنگهای ویژه

یک چیدمان داخلی پر زرق و برق جهت به وجود آوردن یک حس قوی و ویژه استفاده می شود و جهت رسیدن به این منظور هیچ راهی مناسب تر ازاستفاده کردن از رنگ های خاص و درخشان نیست. چنانچه این رنگها را با یک مدل و پترن هم همراه کنید به نتایج بهتری خواهید رسید. ولی جهت برگزیدن رنگ بایستی به قوانین ۶۰-۳۰-۱۰ دقت داشته باشید. براساس این قانون، زمان بهره گیری از یک پالت ۳ رنگی، ۶۰٪ از اتاق با رنگ غالب، ۳۰٪ با رنگ ثانویه و ۱۰٪ با یک رنگ سوم ترکیب می شود. به طور رایج، پیشنهاد می کنیم که یک رنگ خنثی به صورت رنگ اصلی داشته باشید، و رنگ درخشان و ویژه خود را به صورت رنگ ثانویه، یعنی ۳۰ % اتاق به کار ببرید. جهت به وجود آوردن یک هارمونی میان این ۲رنگ از رنگ سوم کمک گرفته و محیط های ساده جهت استراحت چشم به وجود آورید. مطمئن شوید که هر رنگ دیگری که در طراحی شما مورد استفاده قرار می گیرد، رنگ ثانویه شما را تقویت می کند.

شکل و فرم های خاص

شکلهای خاص هم یک راه مناسب جهت شخصیت دادن به یک اتاق است. به جای بهره گیری از مبلمان و وسیله هایی که همه استفاده می کنند، تلاش کنید نمونه ها و طرحهای خیلی خاص و شاید کمی شگفت انگیز را برگزینید. این فرمها که به غیر از مبلمان، در مابقی وسیله های دکوری هم دیده می شوند، زیبایی های بصری بسیار را ایجاد خواهند کرد. چراغها و لوسترها هم راه بسیار عالی جهت انجام این امر هستند. برای پیشگیری از بی نظم شدن می تواند وسیله های یک شکل را برگزینید و در مکانهای متعدد خانه آنها را بچینید.

درخشش را وارد محیط خانه تان کنید

موقع طراحی یک محیط لوکس، درخشش یک جزء تماما الزامی جهت جلب توجه است. لذا بایستی مطمئن شوید که به حد لازم از آن را در طراحی خود استفاده می کنید. درباره ی شیوه ی برگزیدن آن، تاکتیکهای متعددی وجود دارد. نخستین کار این است که از راه عناصر روشنایی این درخشندگی را به محیط اضافه کنید و جهت به وجود آوردن جلوه بصری از فلزات، بلورها یا هر دو بهره بگیرید. چنانچه تمایل دارید  از این ایده استفاده کنید بهتر است لوستر یا منبع روشنایی خود را به مرکز کانونی تبدیل نمایید. برای نمونه بالای میز غذاخوری، بالای تخت و حتی درب ورودی می توانند جاهای خوبی جهت این امر باشند. فلزات به طور غیر قابل باوری در این راه به شما کمک می کنند و شما به راحتی قادرید آنها را وارد طراحی خود نمایید. مس، برنز، استیل و .. هر کدام خصوصیتهای ویژه ای دارند که بایستی  مناسب با سبک کلی دکوراسیون خانه تان آنها را برگزینید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید