اخبار, لوله

ابداع جدید لوله های PVC مقاوم در برابر UV

اختراع جدید گونه ای از لوله های pvc

شرکت Enivorking uv harvel plastic یک راه حل مناسب و نو برای سیستم های فتوبیو راکتور و موارد مشابه که در محیط بیرون ساختمان و فضای باز کاربرد دارند ارائه می دهد.

عملکرد لوله های جدید pvc

این شرکت گفته است که لوله های  پی وی سی شفافی را تولید کرده است که جهت قرار گرفتن در معرض نور  آفتاب بسیار مناسب هستند. این لوله های دارای تکنولوژی جدیدی می باشند که از نفوذ طول موج نور ماورا بنفش مضر به داخل پلاستیک جلوگیری می کنند و نور بهینه را از خود عبور می دهند و دارای ثبات و پایداری بسیار خوبی در مقابل اشعه UV هستند.

مزایای لوله های جدید

این فن آوری یک راه حل مقرون به صرفه برای مصونیت لوله های فتوبیو راکتور است. در اینجا لازم است بدانید که فتو بیو راکتور ها تاسیساتی هستند که از فریم فولادی، لوله های شفاف پی وی سی برای عبور نور و پمپ هایی که در آن CO2 را همراه با دیگر مواد مغذی که برای کشت و رشد جلبک ها لازم است پمپاژ می کند تشکیل شده اند.

یکی از عوامل مهمی که رشد سلولی را در یک فتوبیو راکتور کنترل می کند در دسترس بودن نور است. به همین جهت باید یک لوله مناسب برای عبور نور مفید UV جهت کشت جلبک ها مهیا شود.

لوله پی وی سی

آزمون ها و شکل ظاهری

بعد از آزمون های مختلفی که شرکت  Ternion bioبر روی لوله های پی وی سی شفاف به جهت تعیین ایده آل بودن آن برای ساخت فتوبیو راکتورها انجام داد، لوله پی وی سی شفاف با ضخامت دیواره ۴ اینچ که به وسیله شرکتHARVEL PLASTIC  ساخته شد ایده آل ترین و مناسب ترین مشخص شد.

این آزمون بر پایه مقاومت لوله در مقابل نور خورشید، عمر لوله و توانایی پرورش جلبک ها در لوله صورت گرفت.

Ternion bio بیان کرده است رشد جلبک ها در لوله های Pvc شرکت harvel یازده درصد بیشتر از باقی لوله هاست.

رنگ مواد اولیه فرموله شده این لوله ها کمی به رنگ آبی شباهت دارد. ثبت این ابداع در شرکت harvel plastic در حال بررسی است. بیل دیور مدیر خدمات فنی harvel اظهار داشت که این شرکت خواهان دستیابی به تکنولوژی نوین و توسعه صنعت سبز است.

این تکنولوژی همچنین برای طیف گسترده ای از موارد کاربردی در فضای باز از جمله پردازش سوخت زیستی،بازیافت کربن،فرایندR&D و تصفیه مناسب است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید