اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

لوله پلی اتیلن PE80

لوله پلی اتیلن

مواد پلی اتیلنی PE80

مواد پلی اتیلنی دارای انواع گوناگونی هستند که هریک کاربردهای مختلفی و متنوعی دارند. مواد پلی اتیلنی در کاربردهای گوناگونی بکاربرده می شوند در بین این کاربردها از آنها تهیه و ساخت لوله پلی اتیلن نیز استفاده می شود. لوله هایی که از پلی اتیلن ساخته می شوند در سایز های متنوعی هستند و هرکدام ار این سایز ها ویژگی هایی مانند وزن، قطر و ترکیبات متفاوت هستند.

لوله پلی اتیلن PE80

مواد پلی اتیلنی PE80 اغلب جهت ساخت لوله های پلی اتیلن که دارای ضریب اطمینان ۲۵/۱ هستند و دمای کاربرد آنها ۲۰درجه سانتی گراد است بکار برده می شوند. استاندارد این لوله ها مطابق  DIN8074 و  INSO14427-2 میباشد و با این استاندارد طول عمر آنها برابر با ۵۰ سال خواهد بود و ضخامت دیواره، اندازه طولی، میزان مصرف دوده و مواد مورد استفاده بر حسب این استاندارد در لوله ها تعیین می شود.

لوله های پلی اتیلنی دارای انواع متعددی هستند و هریک مناسب فشار کاری متفاوتی دارند و مطابق با پروژه و یا درخواست مشتریان ارائه می شود. لوله های پلی اتیلنی در اندازه ۲۰ تا ۶۳۰ میلی متر تولید می شوند.

پلی اتیلن PE80

مواد پلی اتیلنی PE63

یکی از مواد پلی اتیلنی دیگر نیز PE63 است که جز نخستین مواد برای تهیه لوله های پلی اتیلن در کارخانجات به حساب می آمده است. به این دلیل فعل گذشته را به کار بردیم چون مواد پلی اتیلن PE63 برای مدت زمانی است که به کار برده نمی شود و از رده خارج شده است.

دلیل از رده خارج شدن PE63 و مواد جایگزین آنها

دلیل اینکه دیگر از این مواد استفاده نمی شود این است که آنها دارای وزن و ضخامت زیادی هستند که باعث می شود مقرون به صرفه نباشند. به جای مواد پلی اتیلن PE63 امروزه از مواد پلی اتیلنی PE80  و PE100 بکار برده می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید