اتصالات, اخبار, پاشنده, لوله

مشخصات لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای(بخش اول)

لوله آبیاری بارانی

لوله های پلی اتیلنی برای آبیاری قطره ای:

برای سیستمهای آبیاری قطره ای و بارانی، لوله های پلی اتیلنی ۱۶ میلیمتری بکار برده میشوند. این لوله ها به شکل رولی در اندازه ۲۰۰ و ۴۰۰ متر و با وزنهای ۱۹، ۲۱، ۲۴ کیلو در هر ۴۰۰ متر بر اساس استانداردهای DIN تولید میشوند و میتوانند در فشار کاری ۴ و ۶بار بکار گرفته شوند.

استفاده از لوله های پلی اتیلنی در آبیاری

لوله های پلی اتیلنی در آبیاری قطره ای و بارانی کاربرد فراوانی دارد و بهترین گزینه برای این  کار به حساب می آیند. این لوله های پلی اتیلنی دارای دریپر یا قطره چکان میباشند و آب به مقدار کم از آنها بیرون می آید و در اختیار گیاهان قرار میگیرد.

لوله های پلی اتیلنی که برای آبیاری قطره ای بکار برده میشوند به شکل کلافی و با وزنهای ۱۰/۵ الی ۲۱ کیلوگرم ارائه میشوند. این لوله ها در سایزهای ۱۶میلیمتری هستند و در فشار کاری ۴ اتمسفر ور اختیار مشتریان عزیز قرار میگیرند. لوله های پلی اتیلنی ۱۶ میلیمتر جهت آبیاری قطره ای و بارانی انشعاب های متفاوتی دارند و بر اساس استانداردهای PE80 و PE100 ساخته میشوند.

لوله پلی اتیلن آبیاری

مشخصات لوله های آبیاری قطره ای

  • لوله های پلی اتیلن آبیاری قطره ای و بارانی دارای ۲ نوع درجه ۱ و ۲ هستند و واضح است که نوع درجه ۱ آنها دارای کیفیت بهتر ومرغوب تری میباشد.
  • لوله های پلی اتیلنی آبیاری قطره ای و بارانی در برابر امواج مادون قرمز و پرتوی فرابنفش بسیار مقاوم است و همچنین در برابر نور خورشید رنگ آنها عوض نمیشود.
  • لوله های ۱۶ میلیمتری بسیار انعطاف پذیر بوده اند و به هیچ عنوان دچار شکست، نشتی، ترک نمیشوند و همچنین در برابر فرسودگی مقاومت زیادی دارند.
  • این لوله ها به وسیله انواع کودها و ترکیبات اسید و باز مثل نیتراتها خورده نمیشوند و جریان سیال در آنها به آسانی و بدون افت فشار مطلوب صورت میگیرد.

برای خواندن ادامه این مطلب به “بخش دوم” مراجعه کنید.

برای مشاهده محصولات و کسب اطلاعات بیشتر “صفحه اصلی” مراجعه فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید