اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

با لوله پلی اتیلن ۷۵ میلی متر آشنا شوید

لوله پلی اتیلن 75 میلیمتر

انواع لوله های پلی اتیلنی و لوله پلی اتیلنی ۷۵ میلیمتر

لوله های پلی اتیلنی انواع گوناگونی دارند که هرکدام از آنها دارای ابعاد گوناگونی بر اساس نوع دبی و فشار بار ورودی هستند که به مشتریان بر اساس درخواست و نیاز آنها عرضه می شوند. یکی از انواع لوله های پلی اتیلنی، لوله های ۷۵ میلی متر هستند که در این مطلب قصد داریم به معرفی مشخصات آنها برای شما بپردازیم.

لوله پلی اتیلن ۷۵ میلی متر

لوله های پلی اتیلن ۷۵ میلی متر اغلب برای دبی های ناچیز و سیستم هایی با فشار اندک بکار برده می شوند. میزان فشار در این لوله ها بستگی به جریان و فشار پشت لوله دارد. چونکه جهت گذر دادن سیالات در لوله های ۷۵ میلی متر، پمپ های کفکش و پمپ هایی با جریانهای متناوب بکار گرفته می شوند. لوله های پلی اتیلن ۷۵ میلی متر دارای دیواره های گوناگونی هستند. به عبارتی در این لوله ها هرچقدر فشار جریان بالاتر باشد، دیواره لوله تغییر می یابد.

لوله های پلی اتیلن ۷۵ میلی متر اغلب به شکل کلافی ایجاد می شوند که این امر جزء مزایای آنها به حساب می آید. زیرا استفاده از اتصالات و جوش در آنها بدین وسیله کاهش یافته و درنتیجه هزینه ها کمتر خواهند شد. دلیل این امر هم متراژ بالای کلاف های آنها است که ۱۰۰ متر هستند و به صورت رابط به هم وصل می شوند.

لوله پلی اتیلن 75 میلی متر

فشار کاری لوله های پلی اتیلن ۷۵ میلی متر

این لوله ها دارای فشار کاری ۶، ۱۰، ۱۶ و در برخی موارد ۳۰ بار هستند.

کاربرد لوله های پلی اتیلن ۷۵ میلی متر

لوله های پلی اتیلن ۷۵ میلی متر برای کاربردهایی مانند انتقال آب در کشاورزی، کاربردهای آشامیدنی و در مواردی که فشار زیاد مد نظر است به کاربرده می شوند. همچنین از آنها در مواردی مانند کاورینگ کابلهای برق و مخابرات و فیبرهای نوری به میزان زیادی استفاده می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید