اتصالات, اخبار, لوله

لوله پلی اتیلن سه لایه را بشناسید(بخش اول)

لوله

پوشش لوله پلی اتیلن سه لایه

پوشش لوله پلی اتیلن سه لایه از پوشش های گرمی مانند قطران ذغال سنگ که از نظر ضربه و نفوذ مقاوم تر است تشکیل شده است، به همین علت در زمان حمل و نقل و انتقال و انبار کردن و گذاشتن آنها بر روی زمین صدمه کمتری امکان دارد ببینند. مقاومت الکتریکی پوشش سه لایه پلی اتیلن هم بالا می باشد و در مدت زمان عمر کاری خود، جریان حفاظت کاتدی کمی استفاده می کند.

لایه های لوله پلی اتیلن سه لایه

لایه آستری اپوکسی (FBE) نخستین لایه پوشش لوله پلی اتیلن سه لایه است. چسب، لایه ی میانی و لایه ی بالایی (HDPE) جزء این سه لایه می باشند. این سه لایه اجزای تشکیل دهنده ی پوشش های پلی اتیلن سه لایه هستند که برای افزایش عمر پوشش دارای خواص متفاوتی هستند.

لوله پلی اتیلن سه لایه

خصوصیات لایه های لوله پلی اتیلن سه لایه

نخستین لایه آستری اپوکسی، پیوندهای عرضی ایجاد می کند که این پیوندها باعث به وجود آمدن چسبندگی مناسب می شود و مقاومت بالایی در برابر خوردگی و نفوذ اکسیژن دارد. اما در مقابل ضربات فیزیکی و مکانیکی حین انبار کردن و جابه جایی و اجرای خط بسیار آسیب پذیر است. اما برعکس آن پلی اتیلن در برابر ضربات مکانیکی بسیار مقاوم است ولی پلی اتیلن با فلز چسبندگی ندارد. بنابراین لایه میانی چسب که پلیمر تعدیل شده است، در بین لایه آستری و پلی اتیلن قرار می گیرد تا این دو لایه را به هم وصل کند.

اگر لایه میانی چسب بعد از تمام شدن زمان ژل شدن و بعد از کامل شدن شبکه پلیمری در پوشش آستری قرار گیرد، واکنش شیمیایی میان پوشش آستری و چسب پلی اتیلن (به غیر از مالئیک اسید،که در چسب وجود دارد) متوقف می شود و شکل نمی گیرد و چسبندگی ایجاد شده، فیزیکی می باشد. چسبندگی فیزیکی در مقابل شرایط جوی توانایی مقاومت زیاد را ندارد و کارایی چندانی نیز در این شرایط نخواهد داشت.

در ۲۳۵ الی ۲۴۵ درجه سانتی گراد، لایه ی پلی اتیلن که از اکسترودر خارج می شود سطح فلز را در پوشش می دهد. این درجه حرارت، نقطه ذوب پلی اتیلن است و در دستگاه غلطک سیلیکون به لایه دوم لوله پلی اتیلن تحت فشار پرس می چسبد. جهت ایجاد این چسبندگی بایستی به ضخامت چسب پلی اتیلن و همچنین فشاری که از جکهای هیدورلیکی به این لایه اعمال می شود، توجه زیادی شود. ضخامت و فشار از پارامترهای مهم در ایجاد چسبندگی هستند. پوشش سه لایه لوله پلی اتیلن ضخامتی برابر با ۵/ ۳ الی ۶ میلیمتر دارد که با توجه به نیاز و میل مشتری این میزان می تواند کم یا زیاد شود.

یکی دیگر از عواملی که بر کیفیت پوشش سه لایه لوله پلی اتیلن تاثیر گذار است، سرعت خنک کردن لوله ها در پایان مرحله آخر پوشش است. این پوشش های سه لایه در دمای عملیات بیشتر از ۸۰ درجه سانتیگراد برای مورد استفاده قرار گرفتن در خطوط لوله پیشنهاد نمی شوند.

یکی از چسب های بین لایه ای، سازگارکننده های پلی اتیلنی می باشند که به دلیل پیشگیری از جدا شدن پوشش سه لایه نقش مهمی در این پوشش دارند. از بین پوشش های خط لوله فولادی می توان به پوشش کلتار، پوشش قیر و آسفالت، اپوکسی و اپوکسی مایع، پوشش پلی یورتانی و پلی اتیلنی و پلی پروپیلنی سه لایه را نام برد. از بین انواع پوشش ها، پوشش سه لایه پلی اتیلنی به علت ویژگی های منحصر به فرد مکانیکی و فیزیکی ار پرکاربرد ترین در خطوط لوله فولادی می باشد.

جهت خواندن ادامه این مطلب در رساکالا به بخش دوم آن مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید