اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

مزایای لوله پلی اتیلن محافظ کابل(بخش اول)

محافظ کابل

محافظت از کابل با پلی اتیلن و اهمیت آن

بکار بردن محافظ کابل سبب بهره وری و بالا بردن ایمنی می شود. سازمان پلاستیک PPI در یک نوشته لوله های پلی اتیلن دارای چگالی زیاد را برای حفاظت از کابل معرفی کرد. در این مطلب نیز گروه رساکالا به معرفی و بررسی این محافظ ها برای شما عزیزان خواهد پرداخت.

حفاظت از کابل به وسیله لوله پلی اتیلنی(HDPE):

محافظت از کابل به وسیله این لوله ها روشی معقول و صحیح برای کابل کشی می باشد. لوله پلی اتیلن دارای ویژگی هایی مانند مقاوم در برابر گسستن، انعطاف پذیری و قابلیت کشش بسیار خوب است که با توجه به این موارد بهترین مورد برای حفاظت از کابل محسوب می شود. کاربرد لوله های HDPE در لوازم جاده سازی، حفاری تصادفی محافظ دارای مقاومت و مناسبی است و از کابل در برابر جوندگان محافظت می کند.

ویژگی های لوله های پلی اتیلنی که در این باره(محافط کابل) حائز اهمیت است به شرح زیر می باشد.

محافظ کابل پلی اتیلنی

مقرون به صرفه بودن برای حفاظت از کابل ها:

حفاظت از کابل به وسیله لوله پلی اتیلن،در صنایع گوناگون کاربرد دارد و دارای راندمان مناسبی بوده است. به همین علت است که در مخابرات با راندمان بالا از زیرساختها محافظت می کند. کاربرد این لوله ها در فیبر نوری سبب عدم نفوذ رطوبت می شوند و از نظر آسیب پذیری بسیار ناچیز سبب مقرون به صرفه بودن شده اند. لوله های پلی اتیلن همچنین به عنوان محافظ در تاسیسات کابلهای مخابرات کواسیکال پهنای باند بالا هم مورد استفاده قرار می گیرد و سبب بالا رفتن عمر مفید در آنها می شود. در صنعت برق نیز حافظ کابل لوله پلی اتیلن به نگهداری سطح خدمات عملیاتی بالا یاری می رساند.

برای خواندن ادامه این مطلب به بخش دوم مراجعه کنید( بر روی کلمه بخش دوم کلیک کنید).

نوشته های مشابه