اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

مزایا و کاربرد لوله پلیکا فشار قوی چیست؟

لوله

لوله پلیکا فشار قوی چیست؟

همان طور که از اسم لوله های پلیکا فشار قوی مشخص است آنها در فشار کاری ۱۰ و ۱۶ بار و فقط به صورت شاخه ای در بازار موجود می باشند و طول هر شاخه نیز ۶ متر می باشد که از سایز ۶۳ تا ۱۲۰۰ میلی متر کاربرد آبرسانی دارد.

کاربردهای لوله پلیکا فشار قوی:

لوله پلیکا فشار قوی اکثراً برای فضلاب کارخانه ها کاربرد دارد. دلیل آن نیز تحمل فشار بالا در این نوع لوله های فشار قوی می باشد. لوله پلیکا فشار قوی برای غلاف انواع کابلهای برق جهت محافظت نیز کاربرد دارد.

از لوله های پلیکا فشار قوی جهت منتقل کردن آب شرب، آبرسانی اراضی کشاورزی، کانال های آب، منتقل کردن اسید و باز استفاده می شود. این نوع لوله ها برای انتقال انواع سیالات اعم از آب و انواع دیگر، تا دمای ۴۵ درجه سانتی گراد کاربرد دارند. در ساخت لوله های پلیکا فشار قوی میزان کمی کربن مورد استفاده قرار می گیرد که همین امر سبب مقاومت بسیار بالای آنها در  مقایسه با انواع دیگر لوله ها شده است. همچنین لوله های فشار قوی پلیکا توانایی کاربرد در دماهای ۴ الی ۴۷ درجه سانتی گراد را نیز دارند.

لوله پلیکا فشار قوی

مزایای لوله پلیکا فشار قوی :

  • لوله های پلیکا فشار قوی دارای سطح داخلی آنها بسیار صاف و صیقلی می باشد که باعث آسیب کمتر آنها و فزایش طول عمر آنها شده است.
  • این لوله ها در برابر نور خورشید مقاومتی خوبی از خود نشان می دهند.
  • آبندی لوله های پلیکا فشار قوی بسیار خوب است.
  • این لوله ها در مقایسه با لوله های پلی اتیلن، چدنی و فلزی مقرون به صرفه تر هستند و قمیت آنها ارزان تر است.
  • جدیدترین نوع لوله های پلیکا فشار قوی، به نام لوله های Power-seal هستند. این نوع لوله پلیکا های جدید برای متصل شدن به اتصالات احتیاجی به  جوش دادن و یا حرارت دادن ندارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید