اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

با لوله پلی اتیلن ۵۰۰ و ۵۶۰ میلی متر آشنا شوید

لوله پلی اتیلن 500 میلیمتر

در ادامه این مطلب قصد داریم به معرفی لوله های پلی اتیلن ۵۰۰ میلی متر و لوله های پلی اتیلن ۵۶۰ میلی متر و بررسی کلیه ویژگی های آنها برای شما عزیزان بپردازیم. با ما همراه باشید.

لوله پلی اتیلن ۵۰۰ میلی متر

این نوع از لوله های پلی اتیلنی نیز در خطوط اصلی لوله کشی بکار برده می شود. لوله های ۵۰۰ میلی متری پلی اتیلن به صورت شاخه ای و در متراژ ۶ تا ۱۲ متر ارائه می گردند. این لوله ها هم مانند انواع دیگر خود از مواد PE100 و PE80 ساخته می شوند که به دلیل وزن زیادی که این لوله ها دارند اکثراً از PE100 ساخته می شوند.

کاربردهای لوله پلی اتیلن ۵۰۰ میلی متر

از کاربردهای آنها می توان به منتقل کردن سیال های مجاز، آب دریا و همچنین سیستم های آتش نشانی اشاره کرد.

فشار کاری و روش اتصال لوله پلی اتیلن ۵۰۰ میلی متر

فشارکارکرد لوله های پلی اتیلن ۵۰۰ میلی متر نیز در بسیار متنوع است و در گستره ۴، ۶، ۱۰، ۱۶ و همچنین ۲۰ اتمسفر بنا به درخواست کارفرما ارائه می شوند. درباره روش متصل کردن آنها نیز باید بدانید که از روش اتصال جوشی لب به لب و یا بات فیوژن استفاده می شود زیرا این روش سبب مقاومت زیاد این لوله ها خواهد شد.

لوله پلی اتیلن 560 میلیمتر

لوله پلی اتیلن ۵۶۰ میلی متر

این سایز از لوله های پلی اتیلن در مقایسه با موارد مشابه خود کاربرد کمتری دارند و دلیل آن هم سایز آنها است که در کاربردهای گوناگون کمتر بکار می آید. به عنوان مثال لوله های ۶۳، ۹۰، ۱۱۰، ۱۲۵ و ۱۶۰ پلی اتیلنی بیشتر بکار برده می شوند که دلیل آن هم نوع پروژه های آّبرسانی است. این لوله ها هم در خطوط اصلی لوله کشی بکار برده می شوند و به وسیله انشعاب ها خروجی آب از آنها گرفته می شود.

فشار کاری و روش اتصال لوله پلی اتیلن ۵۶۰ میلی متر

روش اتصال دادن لوله های ۵۶۰ میلی متر نیز به صورت جوش لب به لب یا بات فیوژن است و به صورت شاخه ای در سایزهای طولی ۶ تا ۱۲ متر ارائه می گردند. البته بهتر است ببرای جلوگیری از اتصال های کمتر از سایز ۱۲ متری آنها استفاده شود تا تعداد جوش و اتصال ها در آنها به کمترین حد ممکن برسد. فشار کارکرد آنها نیز به صورت ۴، ۶، ۱۶، ۱۹ و ۲۰ اتمسفر و وزن آنها هم براساس استاندارد DIN آلمان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید