اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

لوله پنج لایه چیست؟

مزایا و معایب لوله پنج لایه

در این مقاله گروه رساکالا به معرفی لوله و اتصالات پنج لایه برای شما عزیزان خواهد پرداخت و در مطالب بعد نیز مزایا و کاربرد های لوله های پنج لایه را برای همراهان عزیز توضیح خواهیم داد.

لوله و اتصالات پنج لایه چیست؟

لوله پنج لایه متشکل از دو لایه پلیمر ، دو لایه چسب و یک لایه آلومنیوم می باشد.

لایه درونی و بیرونی از پلیمر خاص بر پایه پلی اتیلن (بسته به نوع کاربرد) تشکیل شده  که باعث مقاومت لوله در برابر خوردگی و رسوب پذیری می شود.

لایه میانی که فلز آلومینیوم است با روش Overlap  به شکل طولی با تکنولوژی اولتراسونیک جوش می شود.

از چسپ برای تلفیق دو لایه درونی و بیرونی پلیمر به آلومینیوم استفاده می شود که نقش مهمی در یکپارچگی و مقاومت لوله دارد.

لوله و اتصالات پنج لایه

سیستم گرمایش از کف

سیستم گرمایش از کف یکی از مدرن ترین و جدیدترین سیستم گرمایشی دنیاست که در بسیاری از کشورهای پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرد این روش باعث حذف سیستم رادیاتور و حذف فضای اشغال شده توسط آن می شود . دیوارها دوده نمی گیرد. راندمان سیستم حرارتی بالا می رود و در مصرف سوخت به طور قابل توجهی صرفه جویی می شود به طوری که طی چند سال هزینه خود را مستهلک می نماید .

سیستم گرمایش از کف با لوله های پنج لایه

یکی از کاربرد های لوله های پنج لایه استفاده آنها در سیستم گرمایش از کف می باشد. لوله پنج لایه مستر پایپ به علت دارا بودن ساختار و خصوصیات منحصر به فرد بهترین گزینه برای استفاده در این سیستم می باشد. عمر بالا ، مقاومت در برابر خوردگی ، عدم رسوب گیری ، ضریب انتقال حرارت مطلوب و در نهایت عدم نفوذ پذیری اکسیژن که همواره یکی از مشکلات لوله های پلیمری به شمار می آید ، مستر پایپ را بهترین گزینه برای سیستم گرمایش از کف قرار می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید