اتصالات, اخبار, لوله

استفاده از لوله های PVC برای امنیت موج سواران

لوله PVC

ایمنی بیشتر موج سواران از طریق لوله های PVC

با توجه به تحقیقات گروه رساکالا، اخیراً نوعی لوله کشی در دریا استفاده شده است که کاربرد جالبی برای موج سواران خواهد داشت. در ادامه این مطلب گروه رساکالا این نوع لوله کشی pvc را برای شما عزیزان معرفی خواهند کرد.

عملکرد لوله های PVC در دریا

با توجه به تحقیقات گروه رساکالا، اخیراً نوعی لوله کشی در دریا استفاده شده است که کاربرد جالبی برای موج سواران خواهد داشت. در این تحقیقات متوجه شده ایم که از نوعی لوله کشی PVC در دریا (یک محیط زیست بومی) استفاده شده تا کوسه های خطرناک از سواحل مناسب برای موج سواری دور شوند. از طول بلند این لوله های باریک (قطر ۲۵ میلی متر) استفاده شده تا جنگلی مصنوعی از گیاهان دریایی اطراف این لوله ها ایجاد شود تا از ورود کوسه ها ی خطرناک جلوگیری کند. کوسه ها معمولا به سمت این نوع جنگل ها شنا نمی کنند چرا که از به دام افتادن بین گیاهان به شدت می ترسند. محققان از این مساله زمانی مطلع شدند که فوک‌هایی که همیشه به وسیله کوسه ها شکار می شوند، با پنهان شدن در این جنگل ها در امان می مانند چرا که مرتباً کوسه ها از شنا کردن به سمت این جنگل ها سر باز می رنند.
به جنگل های ایجاد شده از طریق این لوله های PVC، اصطلاحاً “سد کوسه” گفته شده و باعث زنده ماندن جانورانی می شود که به این محیط وارد شده و از دسترسی کوسه ها در امان خواهند ماند.

لوله پی وی سی

نحوه ساخت سد کوسه با لوله پی وی سی

برای ساخت سد کوسه، در ابتدا باید چهار چوب کلی لوله ها در دریا مستقر شوند و سپس بخش های دیگر به آن اضافه شود. به هر کدام از این لوله ها یک فوم شناور متصل می شود تا از نحوه و محل قرارگیری هر کدام اطمینان حاصل شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید