اخبار, لوله

لوله های آتشخوار چه نوع لوله هایی هستند؟

لوله آتشخوار

لوله های آتشخوار

لوله های آتشخوار با توجه به اسم شان می توانند دماهای بسیار بالا و فشارهای زیادی را متحمل شوند، بدون اینکه صدمه ببینند. از این لوله ها جهت عبور سیالات مایع و گاز در صنعت های متفاوت مثل ذوب آهن آلات، ریخته گری، نفت و گاز، مواد شیمیایی که احتیاج به دماها و فشارهای زیادی میباشد، انرژی هسته ای، مبدلهای حرارتی، مخزنهای فشار بالا، تولید دیگهای روغن و بخار، جداکننده ها، صنعت لبنی، تولید کوره و غیره بکار میروند.

اندازه این لوله ها متفاوت است و از ۲۵/۴ ، ۳۱/۸ ، ۴۴/۵ و ۷۶/۱ و سایر اندازه های معمول ارائه میشوند.

لوله های آتش خوار به راحتی میتوانند فشارهای خیلی زیاد تا ۸۰بار را تحمل کنند و همچنین در دماهای خیلی زیاد تا گستره دمایی حداقل ۴۵۰درجه سانتیگراد بکار برده شوند.

لوله های آتشخوار

انواع لوله های آتش خوار:

لوله های آتش خوار در دو نوع دارای درز و بدون درز(مانسمان) هستند. البته لوله های مانسمان آنها مقاومت بالاتری دارد.

این لوله ها به وسیله الیاژهای متفاوت ساخته میشوند. آلیاژهای آنها نیز براساس میزان کربن و منگنزی که در فولاد است مشخص میشود.

همچنین به وسیله منگنز و کربن میزان استحکام و مقاومت در مقابل دماهای بالا و فشارهای زیاد در این لوله ها مشخص میشود.

قیمت لوله های آتشخوار:

این لوله ها معمولا از خارج از کشور وارد ایران میشوند و قیمت آنها براساس قیمت ارز در آن روز است.

عوامل تاثیر گذار دیگر بر روی قیمت آنها استانداردهای رعایت شده، اندازه و میزان استحکام لوله در مقابل فشار و دما، قطر لوله و غیره میباشند.

لوله های آتش خوار به علت اینکه در شرایط بخصوصی بکار میروند و باید فشارهای زیاد و دماهای زیادی را بدون آسیب دیدگی متحمل شوند، مرغوبیت و مطمئن بودن آنها بسیار حائز اهمیت است. چون اگر مرغوب نباشند بسیار خطر آفرین هستند و باعث وارد شدن صدمات زیادی خواهند شد. به همین علت به خریداران عزیز پیشنهاد میشود که آنها را از مراکز مطمئن و معتبر خریداری نمایند.

جهت مشاهده محصولات و کسب اطلاعات بیشتر به “صفحه اصلی” مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید