اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

با لوله فایبرگلاس پیوسته و ناپیوسته آشنا شوید

لوله GRP

لوله فایبرگلاس(GRP)

لوله های جی آر پی(فایبرگلاس) جزء لوله های جدید می باشند که امروزه به ویژه در صنعت بسیار مورد توجه واقع شده اند. روش ساخت لوله های جی آر پی به صورت پیچش رشته ای بوده و به دو نوع پیوسته و ناپیوسته تقسیم می شود. در این لوله ها ماسه سیلیسی سبب بالا رفتن مقاومت حلقوی آنها می شود و الیاف شیشه ای باعث بالا رفتن مقاومت لوله در جهت شعاعی می شود و رزین مورد استفاده نیز به دلیل ترموستی خود باعث خاصیت ضد خوردگی در آنها در مقابل مواد شیمیایی می شود.

لوله فایبرگلاس (GRP) ناپیوسته چگونه است؟

  • برای ساخت این نوع از لوله های فایبرگلاس ، الیاف شیشه، رزین و ماسه سلیسی بر سطح قالب فلزی گردانی کشیده می شود و علت ناپیوستگی آن نیز این است که این لوله ها به طور پیوسته ساخته نشده و فقط در سایز قالب ساخته می شوند.
  • از مزایای این روش می توان به این نکته اشاره کرد که از طریق آن می توان با اضافه کردن مواد مورد استفاده لوله های جی آر پی ناپیوسته با مقاومت بالا در برابر فشار پهای زیاد را ارائه کرد.
  • جهت اتصال این نوع لوله ها نیز از اتصال دهنده های کاسه ای استفاده می شود. در این شرایط یک سر لوله نری می باشد و سر دیگر آن مادگی است و از طریق اورینگ به هم متصل می شوند.

لوله فایبرگلاس

لوله فایبرگلاس (GRP) پیوسته چگونه است؟

  • نحوه ساخت این لوله ها به صورت پیوسته است و برای تهیه آنها قالبی فلزی متغیر و روش الیاف پیچی مجهز و نوینی بکار برده می شود.
  • در این روش لوله ها در درازی متنوع و مورد نظر می توانند ساخته شوند و درازی آنها در قید و بند مشخصی نمی باشد.
  • از مزایای این روش می توان به ساخت لوله در سایزهای گوناگون و تعجیل در ساخت لوله ها و همچنین مقاومت خوب این لوله ها اشاره کرد.
  • جهت متصل کردن لوله های جی آر پی پیوسته اتصال دهنده های کوپلینگی ۲ یا چند واشره بکار برده می شود و بایستی ۲ لوله از طریق کوپلینگ فایبرگلاس به هم متصل شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید انواع لوله فایبرگلاس(GRP) با کارشناسان رساکالا تماس حاص فرمایید و همچنین می توانید برای مشاهده محصولات به “صفحه اصلی” مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید