اتصالات, اخبار, لوله

کلیه مشخصات لوله پلی اتیلن فاضلابی(بخش اول)

لوله فاضلابی

لوله پلی اتیلن فاضلابی

لوله های پلی اتیلنی فاضلاب فشار کارکرد ۴ اتمسفر دارند و دارای ابعاد ۵۰ میلیمتر الی ۴۰۰ میلیمتر هستند. این لوله ها در شاخه های ۶ و ۱۲ متر مطابق با درخواست مشتری و نیاز پروژه به وسیله مواد PE80 و ضریب ایمنی ۱/۲۵ ساخته میشوند و در اختیار مشتریان عزیز قرار می گیرند.

نکاتی درباره لوله های پلی اتیلن فاضلابی

لوله های پلی اتیلنی که اندازه ۵۰ تا ۱۶۰ میلیمتر دارند فقط برای فاضلاب داخل ساختمانها بکاربرده می شوند و لوله های بیشتر از اندازه ۱۶۰ میلیمتر جهت لوله های فاضلابی شهر، کانال آب و همچنین منتقل کردن آب حاصل از بارندگی بکاربرده می شوند.

فشار کاری لوله های پلی اتیلن فاضلابی

لوله های پلی اتیلنی جهت کاربرد از اندازه ۵۰ میلیمتر تا ۱۶۰ میلیمتر به همراهی اتصال های جوشی و فشار کارکرد ۴ بار بکاربرده می شوند. لزوم استقاده از لوله های پلی اتیلن با فشار ۴بار این امر است که هیچ وقت فشار فاضلابهای خانگی بالاتر از ۴ اتمسفر نخواهد شد و نیازی نیز که لوله هایی با فشار کارکرد بیشتر برای آنها تهیه شود.

لوله پلی اتیلن فاضلابی

ضخامت لوله های فاضلابی پلی اتیلن

نکته مورد اهمیت درباره این لوله ها این است که هرچقدر فشار لوله ها بیشتر شود ضخامت لوله ها هم افزایش خواهد یافت و در این شرایط دهانه درونی لوله ها هم بسته تر خواهد شد و این امر سبب می شود که فاضلاب افت دبی پیدا کند.

کاربردهای لوله پلی اتیلن فاضلابی

لوله پلی اتیلنی فاضلاب از مواد پلیمری ساخته می شود و در دسته لوله های پلاستیکی قرار داده میشود. این لوله ها کاربردهای متنوعی دارد و جهت منتقل کردن و جمع کردن فاضلابها و پسابهای صنعتی ارائه می شوند. این لوله ها جهت فاضلابهای شهری و روستاها، فاضلابهای صنعتی، جمع کردن آب های سطحی و سیستم های زهکشی بکاربرده می شوند و در اندازه، وزن و ضخامتهای متنوع و در اندازه های ۱۶ تا ۲۰۰۰ میلیمتر ارائه می شوند. لوله های پلی اتیلن فاضلابی در نوع های تک جداره، ۲جداره یا کاروگیتی به شکل کوپلر دار و اسپیرالی ساخته می شوند. لوله های پلی اتیلنی فاضلابی می توانند بار های متفاوت را تا ۶بار متحمل شوند و جهت بارهای بیشتر هم می توانند ساخته و عرضه شوند.

برای خواندن ادامه این مطلب به “بخش دوم” مراجعه کنید.

برای مشاهده محصولات و کسب اطلاعات بیشتر به “صفحه اصلی” مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید