اتصالات, اخبار, لوله

با مزایای لوله و اتصالات چدنی آشنا شوید

لوله های چدنی

جنس این لوله ها از چدن ریخته گری است و از مزایای لوله های چدنی میتوان دیواره ضخیم تر آنها نسبت به لوله های داکتیل و لوله های استیل را نام برد.میزان خورندگی آنها نیز مانند لوله های داکتیل و فولاد گالوانیزه است.

این لوله ها حالت انعطاف پذیری ندارند و قدرت مکانیکی آنها پایین تر است.

لو له های چدنی از سال ۱۹۵۰ دارای پوشش ملات سیمانی هستند و دارای گواهی ایزو:۹۰۰۱:۲۰۰۸ هستند که این امر سیستم مدیریت کیفیت آن را تایید میکند.

در برابر فشار وارده به جداره های خارجی دارای مقاومت و استحکام خوبی هستند.

جلوگیری از تولید صدا

در لوله های چدنی به دلیل استفاده از واشرهای نئوپرون و کوپلینگهای توخالی تا حد زیادی باعث جلوگیری از تولید صدا میشوند.در این لوله ها به دلیل نوع ساختار چدن، هنگامی که صدا تولید میشود خود به خود خفه میشود.

مزیت های اقتصادی اتصالات چدنی

ویژگی‌های لوله و اتصالات چدنی و روش‌های مختلف اتصال آنها باعث شده است که آنها مزایای اقتصادی قابل توجهی داشته باشند.از این مزایا میتوان کاربرد گوناگون، مناسب برای استفاده در اکثر پروژه ها و پرداخت هزینه کم جهت نصب و دردسترس بودن آنها اشاره کرد. لوله های چدنی فرسودگی کمتری نسبت به لوله های فلزی دارند و قیمت آنها نیز از لوله های آهنی کمتر است .این لوله ها در گرفتگی به راحتی به وسیله دستگاه تراکم هوا باز میشوند و میزان دور ریز آنها نیز کمتر است.

اتصالات

کاربرد لوله و اتصالات چدنی

این اتصالات دارای مقاومت بالایی هستند و همبن امر سبب شده که از آنها برای تخیله کردن فاضلاب و زباله ها و همچنین لوله کشی های تهویه استفاده نمود و از عمر کارکرد آنها آسوده خاطر بود.

سازگاری لوله و اتصالات چدنی

لوله های چدنی و همچنین تمامی اتصالات چدنی قابلیت سازگاری و استفاده در اکثر پروژه ها و ساختمان ها را دارند.شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر و خریداری از اتصالات چدنی با کارشناسان رساکالا تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید