اتصالات, اخبار, پمپ

با پمپ های لجن کش خردکن دار بیشتر آشنا شوید

پمپ

پمپ های لجن کش خردکن دار

پمپها دستگاهایی هستند که انرژی مکانیکی را از یک منبع بیرونی گرفته و به سیلابی که از داخل خود می گذرد انتقال میدهد. پمپهای لجن کش خردکن دار حاوی یک پمپ گریز از مرکز با شفت عمودی  است که فشار مایع خروجی آن ها به چرخش پروانه بستگی دارد. در سیستم پمپهای لجن کش از آببندی مکانیکی بهره برده می شود که از رسوخ آب به درون موتور جلوگیری می کند. این مدل پمپها جهت منتقل کردن همراه با ذره های جامد و معلق مثل آبهای گل آلود و فاضلابهای صنعتی و خانگی مصرف دارند. پمپهای لجن کش برای پمپاژ سیالات حاوی ذره هی جامد معلق و الیاف بلند، فاضلاب، آب های آلوده، آب های گل ‌آلود، مایعات حاوی ذره های سایشی و غیره کاربردی شده و به صورت لجن کش به استفاده می شود. نحوه ی عملکرد پمپ های لجن کش به این نوع است که در آب غرق می شود و در پایینترین نقطه آب قرار گرفته آب را به سطح بالا منتقل می کند. بدنه و پروانه این پمپها از نوع چدن ساخته و طراحی شده است و جهت پمپاژ سیالاتی با بیشترین دمای ۴۰ درجه سانتیگراد به استفاده می شود.

پمپ

مصارف

پمپ لجنکش خردکن دار در پمپاژ مایعات و فاضلابهای دارای ذره های معلق جامد و الیاف ها، پس ماندهای کشتارگاه ها،  کاربرد در صنایع سنگین، و ایستگاه های فاضلاب رستورانها مصارف بسیاری دارد.

نکته های مهم در زمان خرید پمپ

  • ​نوع-دما – ویسکوزیته و میزان ذره های جامد مایع قابل انتقال( آب یا اسیدی بودن سیال) برای مشخض شدن نوع مکانیکال سیل  و نوع اجزاء پمپ جهت پیشگیری از خورندگی.
  • مشخص کردن نقطه کاری، میزان ارتفاع مکش و دهش
  • مدل اتصال و نحوه ی جای گیری پمپ در تاسیسات
  • مقدار زمان کارکرد پمپ در یک روز
  • اندازه ی دهانه مکش و دهش پمپ

جهت مشاهده محصولات به صفحه اصلی مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید