اتصالات, اخبار, پمپ

با پمپهای سانتریفیوژ بیشتر آشنا شوید(بخش دوم)

پمپ

اتصال دهنده های لوله ها در پمپ های سانتریفیوژ با خطوط لوله‌ کشی استاندارد در سایز های کوچک و فلانژ در سایزهای بزرگ دردسترس هستند. بعضی سازندگان همین طور اتصال دهنده های مخصوصی جهت پمپ های مخصوصی دارند. محرک رایج موتورهای القایی A.C هستند، ولی بعضی از سازندگان پمپ هایی با محرک D.C و یا سازگار با دیگر دستگاه های منتقل کردن برق مثل موتور و گیربکس عرضه می کنند.

پمپ

گنجایش جریان پمپ های سانترفیوژ تا ۱۱۰۰ دور در دقیقه و فشار آن ها نهایتاً ۳۰۰ فوت است. پمپ ها همین طور  از ماده های گوناگونی از جمله برنز، چدن و فولاد ضد زنگ تولید می گردند.

موارد استفاده از پمپ های سانتریفیوژ بسیار وسیع است و در فرآیندهای شهری صنعتی و کشاورزی و هر عرصه ای که احتیاج به کنترل کردن سیال باشد مورد بهره برداری قرار گرفته میشود. در تولید پمپ ها از اقسام مواد استفاده شده و قادرند مقدار جریان را به ۱۲٫۰۰۰ لیتر بر دقیقه برسانند.

پمپ سانتریفیوژ در اقسام گوناگون جوابگوی احتیاج اغلب استفاده های صنعتی، قادرند جریان را تا ۴۵۰۰ دور در دقیقه، تمام فشار را تا ۷۸۰فوت، و دمای مایع به ۷۵۰ درجه فارنهایت برساند.

پمپ های سانتریفوژ از لحاظ مکش

پمپ های سانتریفوژ امکان دارد با ۱ مکش یا با ۲ مکش باشند. پمپ های سانتریفوژ با ۲ مکش جریان مایع را از راه ۲ لوله و به میزان یکسان از ۲ سمت پروانه داخل پمپ می کنند.

عامل های اثر گذار بر گنجایش پمپ های سانتریفوژ

گنجایش یک پمپ سانتریفوژ وابسطه به چگونگی طراحی پمپ، سرعت گردش پروانه پمپ، فشار کامل بخش مکش پمپ، فشار بخش تخلیه پمپ و خاصیت فیزیکی مایع عبوری از پمپ دارد.

اجزای تشکیل دهنده ی یک پمپ سانتریفوژ

  1. موتور، که موجب جنبش دورانی محور می شود.
  2. روتور، (که خود حاوی محور و پره ها است).
  3. پوسته جداره
  4. لوله مکش
  5. لوله رانش
  6. محفظه میان پوسته و پروانه

جهت مشاهده محصولات به صفحه اصلی مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید