اخبار, تکنولوژی هوشمند, رباتیک, طراحی های برتر

آموزش زبان به وسیله ربات های هوش مصنوعی

ربات

وزارت آموزش و پرورش ژاپن

دوست داشتید معلم شما هم ربات بود؟ این کاری است که قرار است در ژاپن انجام شود. وزارت آموزش ژاپن قصد دارد سال آینده ربات های هوش مصنوعی انگلیسی‌ زبان را جهت ارتقای سطح مهارت های زبان انگلیسی دانش آموزان و معلمان روانه ۵۰۰ مدرسه این کشور کند.

بر اساس اخباری که سازمان ملی رادیو و تلویزیون ژاپن (NHK) منتشر کرده، وزارت آموزش و پرورش ژاپن تحت تاثیر فشارهای وارده جهت توسعه و ارتقای مهارت های زبان انگلیسی معلمان و دانش آموزان این کشور دست به دامان روبات ها شده است. در این طرح آزمایشی که از ماه آوریل کلید خواهد خورد ربات های هوش مصنوعی (AI) انگلیسی زبان در ۵۰۰ مدرسه در سراسر ژاپن به صورت آزمایشی به کار گرفته می شوند. براساس گزارش ها، وزارت آموزش و پرورش همچنین اپلیکیشن ها و جلسات گفتگوی آنلاین با انگلیسی زبان های اصیل و بومی را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد. هدف این اقدامات در کنار استفاده از ربات های انگلیسی زبان، بهبود و ارتقای مهارت های ارتباطاتی دانش آموزان به زبان انگلیسی است.

ربات

گزارش NHK

براساس گزارش NHK:

زبان انگلیسی در ژاپن از سطح قابل قبولی برخوردار نیست به همین دلیل وزارت آموزش ژاپن در صدد شده تا جهت تغییر این روند، روبات های هوش مصنوعی آموزش زبان انگلیسی را در مدارس این کشور نصب کند.

کلام آخر

سال ها است که ربات ها رشد رو به افزایشی در کلاس های درس دارند. ژاپن یک بار در سال ۲۰۰۹ رباتی بنام سایا (Saya) را امتحان کرده بود که برای آموزش به کلاس پنجمی ها برنامه ریزی شده بود. برخی از مدارس سراسر دنیا نیز در حال بررسی هستند که آیا استفاده از ربات ها در کلاس های درس کمکی به روند آموزش و یادگیری دانش آموزان در آموزش حضوری و آموزش از راه دور می‌کند یا خیر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید