اخبار, پاشنده

دستکش کشاورزان باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

دستکش باغبانی

دستکش کشاورزان و باغبانان

بیشترین خطرات شغل کشاورزی مرتبط با دستها می باشد به همین علت محافظت از دست با دستکش های مناسب جزء ارکان اصلی این شغل به حساب می آید.

خطراتی که کشاورزان را تهدید می کند:

  • خطراتی مانند بریدگی دست ها، سوراخ شدن و خراشیدگی آنها از  مواردی است که همواره احتمال رخ دادن آنها در زمان کاشت، برداشت و باغبانی وجود دارد. از جهتی هم لمس هر نوع از پوشش های گیاهی ممکن است سبب آسیب به پوست دست شود.
  • موارد ذکر شده خطرات پیش پا افتاده ای در مقایسه با اره برقی هستند که کشاورزان عزیز را تهدید می کند. در حال حاضر دستکش هایی ساخته شده از مواد ویژه در بازار موجود هستند، که قابلیت آن را دارند که احتمال وقوع این خطرات را کاهش دهند.
  • مورد دیگری که برای کشاورزان و باغبانان خطر آفرین است دما می باشد. در حقیقت بسته به عوامل و شرایط طبیعی یا غیر طبیعی امکان دارد دما تا حد زیادی افزایش یا کاهش یابد که این امر شاید در کوتاه مدت حائز اهمیت نباشد اما در طولانی مدت باعث بروز اثرات نامطلوبی بر روی پوست خواهد شد. اما دستکش های مدرن امروز می توانند از طریق آستری که دارند از تاثیرات منفی بر روی پوست نیز کشاورزان جلوگیری کنند.

دستکش کشاورزی

بهترین دستکش برای کشاورزی باید دارای خصوصیات زیر باشد:

  1. طراحی و جنس یک دستکش برای کشاورزی و باغبانی باید به نحوی باشد که دست فرد در هنگام کار انجام کارهای کشاورزی و باغبانی دچار خراشیدگی، پارگی و یا هر نوع جراحت نشود.
  2. دستکش مورد استفاده باید به گونه ای باشد که در زمان کار با اره برقی تا حد ممکن از لرزش دست جلوگیری کند و همچنین قابلیت آن را داشته باشد که از آسیب های شدید احتمالی به وسیله اره برقی جلوگیری کند.
  3. همچنین دستکش مورد نظر باید جهت کار در دماهای متفاوت، دارای آستر مناسبی باشد.
  4. دست کشاورز معمولاً با مواد شیمیایی در تماس است به همین علت باید دستکش او دارای کفی با کیفیت و مناسب باشد تا بتواند دست را از مواد شیمیایی محافظت کند و همچنین پوشش کفی آن تا حد ممکن با مواد شیمیایی واکنش ندهد.

بهترین نوع دستکش برای کشاورزان

بهترین دستکش در بین انواع مختلف آن دستکش با پوشش نیتریل است. این دستکش در برابر مواد شیمیایی مقاومت خوبی نشان می دهد و همچنین پوشش آن به حدی قوی است که از سوراخ شدن دستکش جلوگیری می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید