اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

نکاتی برای خریداری لوله پلی اتیلن با کیفیت

خریداری لوله پلی اتیلن

لوله های پلی اتیلن

لوله های پلی اتیلنی به دو صورت کلافی و رولی در سایزهای گوناگون ارائه می شوند و امروزه به شدت مورد توجه قرار گرفته اند و در مصارف گوناگونی بکار برده می شوند. این لوله دارای مشخصاتی هستند که مشتریان باید در هنگام خرید به هرکدام از آنها توجه کنند تا بتوانند لوله های پلی اتیلنی با دوام و بی عیب و نقصی را خریداری نمایند. گروه رساکالا قصد دارد در این مطلب به معرفی نکاتی که در هنگام خرید لوله های پلی اتیلن باید به آنها توجه کنید بپزدازد. با ما همراه باشید.

نکاتی که در هنگام خرید لوله های پلی اتیلن باید به آنها توجه کنید:

  1. لوله های پلی اتیلنی باید دارای جداره داخلی صاف و صیقلی باشند و در آنها به هیچ عنوان خوردگی وجود نداشته باشد.
  2. جداره بیرونی این لوله ها بایستی به شکل هموار، کدر و یکدست باشد.
  3. مشخصات لوله های پلی اتیلنی مانند مواد بکار رفته، تاریخ تولید و غیره به وسیله لیبل بر روی آنها نوشته شده است که به راحتی می توانید نسخه پرینت شده آن را هم چاپ کرده و مطالعه کنید.
  4. این لوله ها از طریق جوشکاری به هم وصل می شوند و اتصالی بی عیب و نقص را به وجود می آورند.
  5. همچنین این لوله ها باید به گونه ای باشند که بتوان آنها را به آسانی خم کرد، بدون اینکه دچار شکست شوند. این لوله ها در صورتی که خم شوند بعد از گذشت مدت زمانی به شکل اول خود باز می گردند. در هنگام خرید این لوله ها توجه کنید که لوله های off grade این مزیت را ندارند.
  6. بعضی از لوله های پلی اتیلنی از طریق مواد ضایع پلیمری و مواد پلی اتیلنی تهیه می شوند که این امر سبب جوش نپذیرفتن این لوله ها و در نتیجه نشت آنها خواهد شد. پس بهتر است در زمان خرید از مواد اولیه بکار رفته در لوله ها اطمینان حاصل فرمایید.
  7. در هنگام خرید لوله های پلی اتیلنی آبرسان حتما توجه کنید که به جای آنها، لوله های Off grade به شما ندهند چون لوله های off grade برای غلاف کابلها و فیبر های نوری به کار برده می شوند و عمر آنها برای آبرسانی بسیار کم است.
  8. همچنین برای انتقال آب آشامیدنی در بعضی موارد دیده شده است که از لوله های درجه دو استفاده می شود که در این شرایط هم سلامت انسان هایی که از آن آب می نوشند به خطر می افتد. دلیل آن هم این است که برای تهیه لوله های درجه ۲ از ضایعات بیمارستانها استفاده می شود.

خرید لوله پلی اتیلن

نکته آخر:

  • در هنگام خرید لوله های پلی اتیلنی بایستی به بیمه نامه و استانداردهای آن دقت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاهده محصولات به “صفحه اصلی” مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید